Питання строковиків потребує негайного розв’язання у нашій країні, каже правник.
Кабінет міністрів України доповнив підстави та порядок для надання відстрочки від призову на строкову військову службу призовникам, що може бути використаним для звільнення зі строкової військової служби. На це звернув увагу адвокат Ростислав Кравець у своєму YouTube-каналі, передає Правда.іф з посиланням на УНІАН.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Так, зокрема йдеться про підстави для звільнення зі строкової служби, зокрема для призовників, які мають дітей віком до 18 років та виховують їх самостійно.
“Що означає самостійно? Це не означає, що ви не перебуваєте в офіційному шлюбі. Це означає виключно те, що або дружина померла, або вона позбавлена батьківських прав”, – каже адвокат.
Також були визначені відповідні підстави для звільнення від призову на строкову службу призовників, які виховують дитину з інвалідністю віком до 18 років; які виховують дитину з важкими захворюваннями; які мають дружину з інвалідністю; які здійснюють догляд за особами з інвалідністю.
“Зазначу, що це можливо, якщо відсутні інші особи, які можуть доглядати. Я вважаю, що це також неправильно. І питання строковиків, воно потребує просто негайного розв’язання”, – наголосив Кравець.
Строкова служба в Україні
Зеленський навесні 2022 року скасував весняний призов на строкову військову службу. Тепер військовослужбовці, які відслужили терміни строкової служби, можуть бути звільнені в запас “не раніше оголошення в установленому порядку демобілізації”. Тобто вони досі перебувають на строковій службі, й коли їх звільнять, невідомо.
Повідомлялося, що депутати вже бралися за питання про звільнення строковиків з військової служби. Пропонується, щоб після звільнення строковики протягом 5 днів ставали на військовий облік. Тобто їх просто можуть мобілізувати.