Мальовничі Карпати – це чудове місце, де можна відпочити, перезавантажитися, набратися сил, надихнутися і відновитися після стресу.
Про свою подорож у Карпати розповіла журналістка ТСН Аліна Онопа та поділилася топ-п’ятіркою цікавих місць, які можна відвідати під час відпустки, передає Правда.іф.
Зима у мене завжди асоціюється з відпочинком у засніжених Карпатах. І щороку я з нетерпінням чекаю на свій день народження у грудні, щоб подарувати собі поїздку в гори.
Для святкової подорожі я обрала найбільший гірськолижний курорт Східної Європи – Буковель, до якого зазвичай приїздять любителі активного відпочинку. Оскільки мої неодноразові спроби навчитися кататися на лижах і сноуборді зазнавали поразок, я цьогоріч вирішила не травмувати себе як фізично, так і морально, і знайти для себе інші розваги до душі.
Етнопарк “Гуцул Ленд”
Найперше місце, куди я раджу піти, – це етнопарк “Гуцул Ленд”, в якому збережені українські традиції і спадщина народної культури Українських Карпат.
Зайшовши туди, складається враження, що ти опинився у справжньому стародавньому селі посеред мальовничого лісу.
На території етнопарку є контактний зоопарк, різноманіття мешканців якого просто захоплює: вівці святого Якова, карликові камерунські кози, шотландські корови, олені, косулі, лані, альпаки, муфлони, зайці, павичі, кури кохінхіни та багато інших. Ці свійські, дикі та екзотичні тварини і птахи живуть у природних умовах. Їх можна не лише погладити, а й погодувати, придбавши для них на касі спеціальні ласощі.
Тут також можна заглянути до старовинних хат (одна з найстаріших датована 1860-80 роками), роздивитися їхній інтер’єр, предмети побуту і твори народного мистецтва.
А ще – пройтися підвісним пішохідним місточком, завітати до сироварні чи корчми, оселі мольфара чи вівчара, творчої майстерні, де можна спробувати свої сили в майстер-класі з традиційних гуцульських ремесел, сфотографуватися на згадку на величезній дерев’яній гойдалці, погрітися біля затишного вогнища і послухати, як грайливо тріскотять дрова у ватрі.
Ціна повного квитка 275 грн (пн-пт) і 300 грн (сб-нд), пільгового – 225 грн (пн-пт) і 250 грн (сб-нд). Дітям до 6 років і військовим вхід безкоштовний.
Колесо огляду
Восени цьогоріч у Буковелі біля озера Молодості запрацювало колесо огляду, яке є найвищим в Україні. З висоти 45 метрів можна побачити фантастичну панораму гірської місцевості.
Його кабіни повністю закриті панорамним склом, завдяки чому відкривається вид на 360 градусів. Кабіни мають автоматичні двері, складані лавки, систему кондиціювання, резервний акумулятор, аварійну систему, які створюють комфорт і безпеку для відвідувачів.
Якщо ви боїтеся висоти і підійматися на колесі категорично відмовляєтеся, то помилуватися ним можна прийти ввечері. Нічної пори воно по-особливому гарне: яскраво світиться різними кольорами – це заворожує. На такому казковому тлі виходять неймовірні світлини, тож це чудова локація для імпровізованої фотосесії.
Вартість квитка за одну особу – 300 грн, пільговий / дитячий – 210 грн.
Оглядовий витяг
Піднятися на оглядовому витязі на найвищу точку Буковелю – це завжди гарна ідея. Звідси відкриваються неймовірні краєвиди засніжених Карпат і, наче на долоні, бачиш весь курорт. А ще тут чисте і свіже повітря, яке із задоволенням вдихаєш на повні груди.
Мені пощастило опинитися там, коли з неба посипав пухнастий лапатий сніг, що додавало новорічного настрою і казкової атмосфери.
Малорухливе споглядання мальовничих краєвидів може бути дещо прохолодним, але на допомогу завжди прийде глінтвейн, що зігріє вас, який можна купити в одному з кафе на горі.
Ціна підйому за одного дорослого – 300 грн, пільговий – 210 грн.
Родельбан
Для любителів екстремальних розваг раджу покататися на родельбані. Це санна траса довжиною 1500 метрів, яка простягається схилом поміж височенних смерек. Спуск на ній розпочинається біля верхньої станції підйомника номер два.
Мені було важко наважитися з’їхати на цьому, мені ще невідомому, атракціоні, але бажання гострих відчуттів взяло верх. Найстрашніше було на початку, коли ти не знаєш, що тебе очікує. Ти рушаєш, санчата набирають шалену швидкість, страх просто виривається з твоїх уст неконтрольованими криками (особливо на різких поворотах), з очей течуть сльози від зустрічного вітру, а в голові лише одна думка: “Щоб тільки не випасти”. Але потім ти розумієш, що можеш керувати швидкістю і пригальмовувати. Одразу після цього ти заспокоюєшся, починаєш кайфувати і хочеться, щоб ця траса ще довго не закінчувалася. Це було дійсно круто!
Вартість спуску за одну людину – 600 грн, за двох (обмеження ваги до 150 кг) – 1 000 грн.
SPA
Можна провести цілий день у SPA. Що може бути кращим для релаксу й відновлення сил? Для цього я обрала новий готель DIDUKH (Ribas Hotels Group), який нещодавно відкрився в самому центрі Буковеля.
У його великій SPA-зоні можна попаритися у лазні, сауні, парній, насолодитися фантастичним видом на гірськолижні схили, плаваючи в басейні чи лежачи у джакузі, а потім закріпити відпочинок приємним масажем.
Після SPA можна смачно пообідати або повечеряти в затишному ресторані готелю – SAZHA, шеф-кухарем якого є переможець проєкту “Пекельна кухня” 2021 року Юрій Діденко. Декор ресторану оформлений в українському стилі з використанням дерева, кераміки, природного каменю, натурального текстилю, гірських і польових трав та колосків пшениці.
Або можна просто попити кави чи трав’яного чаю, споглядаючи гарну панораму Карпат, яка відкривається з ресторану або номера готелю.
Назва готелю, в якому цінують українські традиції й обряди, надихнула мене взяти участь у майстер-класі з виготовлення дідуха. І вперше в житті я створила власноруч свій різдвяний оберіг.
Його плетуть із пшениці, жита, вівса, льону та доповнюють полинню, маком, пижмою, головатнем, різним сухоцвітом і прикрашають стрічками. Дідух символізує дух предків, культ роду, збереження традицій і пам’яті родини. Це символ щедрого врожаю, миру, злагоди й затишку в родині, достатку в домі.