Коли людина вперше стикається з діагнозом “рак”, то понад усе її лякає небезпека для життя та відсутність інформації про смертельну хворобу у вільному доступі. Майже кожен пацієнт чи його близькі родичі паралельно з проведенням лікування шукають перевірену інформацію про перебіг хвороби взагалі, методи лікування, рецептурні препарати, психологічний аспект захворювання у Мережі.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Але кількість україномовних ресурсів, де міститься перевірена медична інформація, дуже мало. Ми запитали у експертів Центру персоналізованої фармації Chemoteka, де шукати офіційні статті та медичні коментарі про усе, що стосується онко.
Сайт “Хемотеки”
Взагалі інтернет-ресурс chemoteka.com.ua створено для популяризації рецептурних препаратів, що виписують при злоякісних новоутвореннях, де кожен пацієнт може отримати ліки за схемою. Та разом з тим на порталі регулярно ведеться корисний блог, де зібрано кілька десятків корисних інформаційних статей на тему канцерогенів, впливу шкідливих звичок на появу раку, психологічної підтримки хворих тощо.
Інформація у блозі правдива, з урахуванням медичних досліджень та дійсної медичної практики в Україні. Окремо на цьому порталі є словник медичних термінів, які людині без медичної освіти незнайомі, проте конче необхідні для розуміння стану пацієнта (свого власного), схем лікування, складу препаратів.
Та ні в якому разі не можна приміряти собі чиюсь історію, бо перебіг такого захворювання, як рак, дуже індивідуальний. І існує безліч схем його лікування – хіміотерапії. Значення мають багато чинників, навіть вік, вага та зріст хворого.
Інтернет-ресурси в області онкології
Існують авторитетні онлайн-видання міжнародних наукових журналів, де також міститься необхідна інформація для лікарів та пацієнтів. Понад 40 чинних ресурсів зібрано на сайті “Хемотеки”. Ось кілька з них:
- портал міжнародного протиракового союзу UICC. Мова видання – англійська. Тут є наукові статті та медичні новини;
- вебпортал Американського товариства дослідників раку AACR. На сайті є інформація про когнітивні порушення, що викликає онко, новини, звіти про збори цього товариства тощо;
- PDQ – урядовий сайт з матеріалами про діагностику, терапію та профілактику онкозахворювань. Мова викладу – англійська, іспанська.
Повний перелік інтернет-джерел зібраний на chemoteka.com.ua.
Але потрібно розуміти: будь-яка інформація, яку ви відшукали у Мережі, має виключно ознайомчий характер. Її не можна використовувати для самолікування, самостійної постановки діагнозу чи вибору шляхів терапії.
Призначення ліків та встановлення діагнозу може робити тільки онколог. Корисні блоги не замінюють консультацію лікаря, проте можуть стати підставою для своєчасного звернення у лікарню, якщо ви помітите описані у статтях симптоми у себе чи свого родича.