Івано-Франківський регіональний офіс Програми «U-LEAD з Європою» започаткував проведення Інформаційних днів в територіальних громадах Прикарпаття у форматі онлайн-консультацій. Протягом двогодинної зустрічі з командою Городенківської територіальної громади на чолі з міським головою Богданом Кобилянським обговорювали досягнуті громадою результати.
Про це інформує Івано-Франківський офіс Програми «U-LEAD з Європою».
Так, за короткий проміжок часу Городенківській громаді вдалося практично завершити процеси реорганізації, розв’язати глобальні питання із передачею майна із спільної власності району, а також населених пунктів, що об’єдналися, у власність громади, розпочати роботу з формування ефективної освітньої мережі, створити Центр культури і мистецтв, розпочати роботу з написання проєктів для участі в конкурсах на отримання коштів державної підтримки. Наразі Городенківська громада має чітке розуміння необхідності розроблення Стратегії розвитку, без якої неможливий її подальший поступальний розвиток.
Представники Івано-Франківського регіонального офісу мали змогу дізнатися про чинні гострі проблеми, з якими громада зіткнулася з початком своєї діяльності. Це і нагальний ремонт доріг, і виготовлення містобудівної документації населених пунктів, яка вимагає значних затрат з місцевого бюджету, погашення понад 4,0 млн грн боргів в галузі освіти, охорони здоров’я, культури, які дісталися громаді у «спадок», оплата комунальних послуг і енергоносіїв районної лікарні, власником якої громада стала.
«Питання ремонту доріг – вкрай важливе. Вже квітень місяць, а кошти державної субвенції на ремонт доріг, які передбачені для громад Івано-Франківщини, до цього часу на рівні області не розподілені. Дуже сподіваємося на прозорий, системний і рівний підхід щодо визначення обсягів таких коштів, адже від цього напряму залежить якість надання послуг населенню громади», – зазначив Богдан Кобилянський, міський голова Городенківської громади.
Жваве обговорення викликало питання забезпеченості заробітної плати педагогам коштами освітньої субвенції. Завдяки внесеним змінам до формульного розрахунку обсягу субвенції, в бюджет громади додатково надійшло понад 13,0 млн гривень. Проте за попередніми розрахунками освітні заклади потребуватимуть додатково ще близько 13 млн гривень.
«Місцевий бюджет в частині власних доходів спланований дуже ретельно – передбачені всі можливі види надходжень. Але громаді дісталася потужна мережа бюджетних установ, зокрема – освітніх закладів, яка потребує виділення значних коштів. Команда громади налаштована рішуче щодо вживання заходів з оптимізації, проте такі дії потребують часу, за один день їх не вирішити», – прокоментувала Оксана Швець, радниця з питань муніципальних фінансів і управління Івано-Франківського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою».
Своєю черговою Руслан Панасюк, керівник Івано-Франківського регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» запевнив присутніх у наданні фахової підтримки зі сторони Програми «U-LEAD з Європою».
«Незабаром залучений експерт працюватиме над формуванням ефективної освітньої мережі у вашій громаді. Це стало можливим завдяки підтримці Програми «U-LEAD з Європою», – зазначив керівник.
Долучитись до участі в написанні проєктів для участі в Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад – 2021 запропонував присутнім Максим Чопей, радник з децентралізації та місцевого самоврядування Івано-Франківського РО Програми «U-LEAD з Європою». Зі своєї сторони міський голова висловив думку започаткувати проєкт «Ініціативи громад Дністровського регіону» з метою напрацювання співробітництва у різних життєво важливих для громад сферах.
Зустріч принесла учасникам взаємне розуміння діяльності, дозволила відмітити успішні практики новоствореної громади, зрозуміти її наріжні проблеми з метою об’єднати зусилля для успішного їх вирішення.
Довідка:
Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, підзвітному та багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.