-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Майже 50 років прикарпатець шиє гуцульські постоли для всього світу ФОТО

-Реклама-spot_img
spot_img

Виготовлення постолів , як давнє шевське ремесло українців регіону Карпат активно побутувало на Прикарпатті і Закарпатті від ХVI і до початку ХХ ст. У деяких регіонах, зокрема бойківських, ремесло з виготовлення постолів уже давно переселилося з людських осель у музеї.

Проте не все так безпросвітно. Отож мандруємо до Космача для того, щоб вкотре підтвердити унікальність народного майстра декоративно-прикладного мистецтва шевця взуття Тараса Дзвінчука та принести оптимістичну звістку: нині пошиття і попит на гуцульське автентичне взуття стають модою і добрим смаком, пишуть Версії з посиланням на 52 Carpathian Lifestyle Experiences.

Майже 50 років прикарпатець шиє гуцульські постоли для всього світу ФОТО

Швець та майстер з виготовлення різноманітного гуцульського начиння Тарас Григорович віддав своєму ремеслу 48 років життя. Проте для виготовлення постолів не має і не потребує окремої майстерні. А живе і працює, зберігає матеріали та інструменти в одній невеличкій кімнатчині. Роботи ж Тараса Дзвінчука знають не лише на Прикарпатті, а й далеко за межами України – в Європі, США, Канаді, Австралії і т. ін.

На зображенні може бути: Шкіряний виріб з подвійним швом та взуття

«Шию постоли передусім святкові, – розповідає народний майстер, – а не на щодень, які чоловік, жінка чи дитина вбирають два-три рази на рік. Колись постоли носили щодня, а зараз — це вже предмет розкоші. Замовляють найчастіше на весілля або на Великдень. Шевства я навчився від тата, а він – від когось із родичів, бо ще маленьким осиротів. Тата навчила біда, життє заставлєло, аби босим не ходити. Чоловіки навіть у лісі в постолах робили, бо іншої обуви не мали».

- РЕКЛАМА-
На зображенні може бути: одна або кілька осіб та взуття

Для виготовлення постолів треба мати оброблену шкіру, бажано з худоби. Хоч зараз використовують готову заводську. А колись самі виготовляли – Квасили.

«Спочатку клали у розчин з вапна, щоб обсунути шерсть. Далі брали кору зі смереки і все разом парили у бочці, бо посудина мусіла обов’язково бути дерев’яна. І так квасилося ціле літо, лиш кору міняли десь вісім разів. Лише на осінь виходила шкіра, з якої можна було шити постоли. Як бачите, процес був дуже довгий».

На зображенні може бути: 1 особа, взуття та Шкіряний виріб з подвійним швом

Для одного постола треба приблизно шматок шкіри 25х30 см. Загалом на пару постолів треба три такі куски, бо два йде на постоли, а один – на задні і передні паски тощо.

«Колись на Верховинщині, до речі, не шили постоли з прєшками і пасками, а з волоками – шнурками. Ходили у постолах і влітку, і взимку. Але ніколи постоли на голу ногу не вбирали. Хоч кажуть, що постоли шиють, але для їх виготовлення не треба ні ниток, ні цвяшків. Постоли роблять. Для виготовлення жіночих постолів з прикрасами треба два дні, а чоловічих – день».

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні