Унікальність нашого регіону в плані туристично-рекреаційного потенціалу, за словами Марії Савки, потребує особливого підходу як зі сторони держави, так і зі сторони законодавства. Відрадно, що останнім часом питанню розвитку карпатських територій приділяється велика увага Президентом України, Прем’єр-міністром, Урядом, народними депутатами.
Посадовець також зауважила, що нині частка туристичної галузі краю складає близько п’яти відсотків економіки області. І в той же час щорічно в цьому процесі спостерігається позитивна динаміка. Наприклад, потік туристів збільшився з 1,5 мільйона осіб у 2015 році до 2,5 мільйона – у 2017 році, за неофіційними даними мобільних операторів він складає понад 4 мільйони чоловік.
У минулому році область зайняла в Україні третє місце за кількістю внутрішніх та іноземних туристів. На Прикарпатті стрімко розвивається сільський туризм. Це один із перспективних видів туризму, оскільки область володіє унікальними природничо-рекреаційними ресурсами, а майже 60% її населення проживає в сільській місцевості.
З огляду на це та інші важливі стратегічні напрямки у формуванні туристичної привабливості Івано-Франківщини Марія Савка зазначила, що туристична галузь потребує залучення інвестицій і масштабної популяризації. «Ми готові запропонувати інвесторам всі умови для того, щоб створити у Карпатах нові курорти, і вже маємо в цьому добрі напрацювання, сучасну спортивно-туристичну інфраструктуру – перша ластівка в цьому напрямку – будівництво біатлонного комплексу, яку можна буде використовувати для змагань міжнародного рівня. Стратегічним пріоритетом для нас є відкриття в перспективі міжнародного пункту пропуску через українсько-румунський кордон тут, у Верховинському районі, що у підсумку дало б поштовх як для туристичного напрямку, так і в цілому для розвитку економіки», – сказала посадовець.