-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Один з найбільших в Україні розсадників: прикарпатський фермер вирощує саджанці смородини

-Реклама-spot_img
spot_img

Прикарпатський фермер Володимир Тимків у агробізнесі вже десять років. Вирощує різні культури. Має поля із суницею, порічкою, аґрусом, фундуком, аронією, жимолостю.

Але найбільші площі – під смородиною, пише Правда.іф з посиланням на Подробиці.

“Ми вирощуємо саджанці смородини для механізованого збору врожаю. Особливість їх у тому, що коли ми збираємо саму ягоду, коли вона зривається, то вона виходить чиста, суха, без мокрого відриву”, – розповідає Володимир Тимків.

Розсадник фермера налічує до пів мільйона саджанців на 6 гектарах площі. І є одним із найбільших в Україні.

“Цей саджанець посаджений минулої осені і зараз, восени цього 2024 року, ми будемо їх копати. На ці саджанці вже є замовлення”, – додає Володимир.

Смородина поруч із лохиною і малиною входить в топ найбільш поширених у країні ягід. Нею нині засаджені приблизно чотири з половиною тисячі гектарів. І з року в рік площі збільшуються.

“Ціна на смородину цей рік висока, в районі 70 гривень за кг забирають оптом на заморозку з-під комбайна”, – говорить фермер.

- РЕКЛАМА-

За його словами, попит на самі саджанці, що був до війни, повертається – закласти плантацію смородини для збору ягід зацікавлені багато фермерів у північних, центральних та західних областях.

Культурі потрібні відповідні ґрунти та клімат. На Заході України вона гарно розвивається і росте. Якщо брати південь і схід країни, то там смородина не росте через більшу посуху і через вищу температуру.

Володимир Тимків вирощує смородину переважно української селекції.

“Ця культура у топі за вмістом вітаміну С. Смородина має набагато більше вітаміну С, ніж навіть лимон, в декілька разів”, – розповідає фермер.

Цінна не лише ягода. За відповідної технології зі смородини можна отримати ефірну олію.

“Ось так легко потягніть руку – кожен листок має ефірну олію. Бачите, тут є такі крапки, це ефірна олія”, – демонструє він.

Використовувати ефірну олію зі смородини можна в ароматерапії, харчовому виробництві та парфюмерії. 

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні