-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Прикарпатський виноградар розповів про користь в помірному вживанні вина

-Реклама-spot_img
spot_img

Василь Богровецький займається виноробством вже не один десяток років. Перший кущ винограду він посадив ще в далекому 1990 році, коли вони перейшли жити в новий будинок.

Зараз виноградарство та виноробство стало його улюбленою справою, якою він по-справжньому живе, а дружина Оля всіма силами підтримує.

Пан Василь каже, що виноград любить затишок, щоб були гарні умови. Один і той самий сорт може давати дуже різний смак та тональність в залежності від середовища, в якому він росте, пише Правда.іф з посиланням на BogoNews.

“Зараз на Франківщині температурний фон в порівнянні з 1990 роком зріс на 7 градусів, клімат став теплішим. Тому потрібно садити в нас такі сорти, які б встигали достигати та набирати потрібний рівень цукру. Ми не можемо садити ті сорти, які до прикладу ростуть в Одесі”, — каже виноградар.

Виногради столових сортів умовно поділяються на вісім груп. Градація іде в міру достигання. Окремо виділяють технічні сорти, які вирощують спеціально для виготовлення вина.

“Є різниця, що зʼїсти велику ягоду, а що таку маленьку, як горошок. Також технічні сорти мають більшу цукристість, вони набагато солодші та соковитіші. З них виходить понад 60-70% соку на відміну від максимальних 40%, які можна добути зі столових. До того ж вина з гібридних сортів винограду бажано спожити до року з часу виготовлення”, — розповідає Василь Богровецький.

- РЕКЛАМА-

Чоловік каже, що червоні та білі вина виготовляються по різних технологіях. Спільним є те, що для гарного вина виноград перебирають, відділяють від недостиглих або зіпсованих ягід, та вичавлюють з нього сік.

Прикарпатський виноградар розповів про користь в помірному вживанні вина

“Коли ти робиш домашнє добре вино, то зобовʼязаний відділяти погані ягоди від добрих. Після того ми вичавлюємо сік та кладемо його бродити. Червоні вина кладуться на бродіння разом зі шкіркою. Все тому, що в шкірці знаходиться дуже багато поживних речовин та вітамінів, які вино має увібрати з неї”.

Різні сорти бродять дуже по-різному, в середньому від 4 днів і до місяця часу. Цікавий момент, коли вино бродить, то підіймає цю “шапку” зі шкірок вверх. Хоча б два рази на день її потрібно занурювати у вино, щоб воно увібрало всі запахи, вітаміни та різні мікроелементи. 

“Вино дуже корисно пити, але в помірній кількості. В ньому знаходяться антиоксиданти, які очищують організм. Також в ньому є ресвератрол, який здійснює протипухлинну дію. Тому добре вино часто рекомендують при першій стадії онкозахворювання. Цей елемент не допускає росту пухлин. В сухому червоному вині присутні молекули поліфенолу, які здатні знешкоджувати бактерію туберкульозу”.

Також вино має властивість:

  •  сповільнювати процес атеросклерозу, 
  • покращувати психоемоційний стан людини, 
  • знижувати ризик виникнення інсульту та інфаркту, 
  • підвищувати загальний тонус організму, 
  • позитивно впливає на роботу шлункового тракту, 
  • прискорює обмін речовин та виводить шлаки, 
  • вирівнює рівень цукру в організмі, 
  • знижує рівень холестерину. 

При вживанні червоного вина покращується кровотворна система, а отже підвищується рівень гемоглобіну. Також в медицині існує таке поняття, як енотерапія — лікування червоним вином. Солодке вино, в складі якого є рубідій, сприяє виведенню з організму радіонуклідів.

Прикарпатський виноградар розповів про користь в помірному вживанні вина

Вино у своєму складі має понад 600 компонентів, які поживно впливають на здоровʼя людини.

Пан Василь розповідає, що рекомендована доза вживання вина, яка б позитивно впливала на організм, для чоловіків та жінок є різною. Для сильної половини людства, це близько 300 грамів, а для жінок — 150 грамів. 

“Але вино потрібно пити регулярно, щоб захистити організм від різних негативних процесів”. 

Проте ці розрахунки приблизні та залежать від стану людини та її комплекції тіла.

“От чому французи не так часто хворіють? Бо вони починають та закінчують свій день келихом вина. В них це вважається, як аперитив до їжі, а не алкоголь”. 

Загалом вина з технічних сортів є просто унікальними за своїм складом. При правильному зберіганні воно може стояти до 50 років. Проте вино має бути правильно закорковане, адже гарне вино боїться повітря, світла та високої температури. Тому цей напій має зберігатися при стабільній температурі в будь-яку пору року – не більше 12 градусів.

Прикарпатський виноградар розповів про користь в помірному вживанні вина

Споживання вина має інші температурні рамки. Білі види слід пити при температурі від 8 до 12 градусів, воно має стояти в холодильнику чи іншому прохолодному місці. За 10-15 хвилин перед споживанням його слід витягнути з холодильника, так воно краще розкриває свій смак при такій температурі. Червоні вина слід вживати при кімнатній температурі, проте не більше, ніж 18 градусів. 

Ціни на вино в пана Василя різні. 

“Люди мають звикнути, що хороше вино повинно коштувати гроші. Якщо воно коштує копійки, то на нього не витрачали хорошу сировину. Один філософ казав, що ми не наскільки довго жиємо, щоб пити погане вино. Воно повинно цінитися”.

Зараз в Україні можна придбати вина з усього світу. Цінова політика від 100 гривень і до декількох тисяч. Проте одразу зрозуміло, що в дешевому вині не витримана технологія, та його зроблено з низькосортних видів винограду.

Прикарпатський виноградар розповів про користь в помірному вживанні вина

“Гарне вино повинно бути насиченим, пахучим, бо інакше воно буде неякісним. Не обовʼязково напій за дві тисячі буде кращим до смаку, але він буде зроблений з такого сорту, який буде давати корисні елементи. Ти пʼєш і відчуваєш, що це справді хороший продукт. Вартість мого вина коливається в межах від 200 до 600 гривень. Хоча є певні види, які я не продаю дешевше 1000 гривень”.

Всі вина пана Василя витримані не менше чотирьох років. Молоді вина він не продає, хіба хтось дуже сильно хоче. Частина вина зберігається в склі, частина в дубі. 

“Людям потрібно пояснювати, що вино — це цінний продукт і воно позитивно впливає на ваше здоровʼя. Якщо не проводити таку політику, то люди так і будуть думати, що це просто алкоголь. Є вже люди, які це розуміють. Вони не будуть стояти на ціні того вина, покуштують його, і якщо сподобається, то просто придбають. Тоді вже пригостить когось, зацікавить іншу людину і так запуститься ланцюжок. Це не те саме, що купити дешеве вино в магазині”.

Василь Богровецький розповідає, що зараз люди хочуть саме домашнього вина, щоб бути впевненими в його якості. На заводі додають багато різних препаратів для стабілізації вина, щоб його можна було довго зберігати. У ньому відчувається заводська нитка. А вино пана Василя є абсолютно натуральним. 

“Спочатку я робив солодкі вина та десертні. Згодом почав виготовляти сухі та напівсухі. Зараз у мене є близько 40 сортів винограду для виготовлення вина. Але все, звичайно ж, залежить ще від Господа Бога, щоб погода дала можливість достигнути винограду”.

Прикарпатський виноградар розповів про користь в помірному вживанні вина

Роблю я 20 видів вина, але це не стала кількість, оскільки я постійно вдосконалюю сорти. Серед них є вже звичні для слуху Совіньйон, Каберне. Є авторські вина — “Легенда Раківця” та “Раковецький сувенір”. Ще є таке дуже цікаве — “Перлина”. В ньому зібрані декілька сортів винограду та одна з ягід. Така композиція дає своєрідну ароматику та смак. В кожному вині відчувається певна ароматика і смак. Білі вина переважно віддають нотками цитрусових, сливи, екзотичних плодів. В червоних винах в першу відчувається смак фруктів та ягід”.

Для власної колекції чоловік з кожного року залишає декілька пляшок вина для нащадків, щоб через кілька десятків років можна було їх посмакувати. Чим вино старіше, тим воно стає краще.

“Вино це живий організм. Воно, як людина, з роками перетворюється, в ньому відбуваються різні хімічні процеси, які роблять напій кращим, хоч візуально воно може змінити колір та не буде таким привабливим. Але смак буде новим. Осад, який може утворитися у вині, показує його натуральність. Такого в магазинному ви не побачите”.

Чоловік додає, що вино, по факту, є найціннішим продуктом, який є у світі. Один філософ казав, що “У пляшці вина є стільки філософії, скільки немає у всіх книжках світу”. 

Вино можна придбати в пана Василя вдома в селі Раковець, яке в Солотвинській громаді. Якщо немає можливості приїхати, то чоловік залюбки відправить вам ексклюзивний напій поштою.

Прикарпатський виноградар розповів про користь в помірному вживанні вина

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні