Блогер Назарій Шатрук показав унікальну 200-річну гуцульську хату в Карпатах біля Чорногори , де досі мешкає 90-літня гуцулка Василина.
У віддаленому куточку Карпат, на висоті понад 1000 метрів над рівнем, є унікальна 200-річна гуцульська хата. Це дім 90-річної гуцулки Василини. Блогер Назарій Шатрук, який через свій проєкт «Світ очима гуцулів» розповідає про автентичне життя в Карпатах, зробив румтур унікальною хатою.
«Огляд давньої 200-річної гуцульської хати, в якій живе моя тета Василина. Знадвору закритті вікна на замок, щоб ніхто не міг залізти в хату. Є файна галерія, яка веде до лавочки, де тета сідає і любується пейзажами файними», – розповідає у відео блогер.
Раніше Назарій вже розповідав, що хата була побудована для зручного випасу овець і для проживання великої сім’ї приблизно в 1824 році. Сьогодні тут самотньо мешкає 90-річна Василина, яка доводиться рідною сестрою Івана Шатрука – дідуся блогера.
«Заходимо в середину – в хороми. Це така велика кімната, де тета наскладала дров, аби далеко не нести. Тут також є речі з давнього гуцульського побуту», – демонструє одну з кімнат Назарій.
Далі показує світлицю.
«Тут є така велика піч, якій 60 років. І це не перша піч в цій хаті. Над дверима – хрестики, гуцули їх кладуть, як оберіг. Багато образів і календарів висить на стіні», – показує побут Василини блогер.
Також Назарій показав фото, як виглядала його тета у 18 років.
«А зараз їй 90. Час бігом іде, тому любіть своє життя і цінуйте моменти. Василина прожила нелегке життя, та і зараз нелегкий час у нашій країні. Але як каже тета: «Бог поможе і якось воно буде», – резюмує блогер
21-річній Назарій Шатрук зараз навчається на четвертому курсі факультету туризму Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.
Народився «гуцул Назар», як називає себе блогер, у високогірному селі Буковець, яке розкинулося в сідловині гір Писаний Камінь та Ігрець і є одним з найбільших високогірних сіл в Україні. Тут досі зберігся традиційний уклад життя: люди обробляють землю кіньми, городи розташовані на схилах, а відстань між сусідніми хатами сягає 200-300 метрів.
Розпочав свою блогерську діяльність у 2020 році з відео, як у Карпатах збирають гриби. Він добре знає карпатські гори, їхні стежки та схили, збирає лікарські рослини, гриби та ягоди, знає їхні цілющі властивості. Часто на його каналі можна знайти відео про мухомори, з яких виготовляє капсули та настоянки.
Сьогодні його контент охоплює широку аудиторію зі США, Канади та європейських країн, переважно українців, які виїхали за кордон і прагнуть побачити знайомі з дитинства краєвиди.
Зараз Назарій активно популяризує Гуцульщину у своєму блозі, розповідаючи про гуцульські народні традиції, звичаї, традиційну кухню, гуцульський побут, щоденні справи.
Назарій активно підтримує ЗСУ, організовуючи збори коштів, за які вже вдалося придбати автомобілі та дрони для фронту. Після перемоги України він мріє розвивати сільський зелений туризм та показувати велич Карпат захисникам України, пригощаючи їх місцевими стравами та продуктами.