Під час зустрічі з місцевими засобами масової інформації посадовець розповів про фармполітику, нові підходи та методи, які формує Міністерство щодо забезпечення населення якісними та ефективними лікарськими засобами. Також підсумував результати Урядової програми «Доступні ліки», а саме – скільки людей долучилися до програми, та про те, які ще захворювання можуть увійти до програми в майбутньому.
«Більше року в Україні діє ця програма, до якої за невеликий проміжок часу, залучено близько 7700 аптек. 8 мільйонів людей скористалися програмою і отримали ліків за 20 мільйонами рецептів. Загалом ця сума складає біля 900 мільйонів гривень. На цей рік в проекті закладено 1 млрд, з урахуванням тих коштів, які були використані раніше. Ми стартували з того, що в програмі було 153 торгові назви, які пацієнти могли отримати. Сьогодні їх вже є 239, з яких 47 препаратів безкоштовно», – зауважив заступник міністра.
Роман Ілик поділився результатами динаміки програми в Івано-Франківській області та відзначив Рожнятівський район, який є флагманом та, на прикладі якого можна всім іншим працювати у проекті. Їхній показник складає 1500 осіб на одну аптеку, яка є в проекті «Доступні ліки».
Приємною тенденцією є також те, що на 60% знизилася вартість препаратів. Це важливо тому, що ціна на лікарські засоби не повинна перевищувати встановлену державою. Ця ціна формується для кожної діючої речовини на рівні середньої ціни країн східної Європи. Тому, щоб брати участь у програмі, фармвиробники знижують ціни. Натомість вони мають збільшення обсягу постачання ліків.
За даними соціологічної групи, рейтинг показав те, що 91% населення підтримує дану програму. І це той випадок, коли з боку держави можна отримати підтримку щодо лікування.
До показників ефективності також слід віднести зменшення викликів швидкої допомоги з підозрою на інсульт та інфаркт на 4,2% і на 5,7% до людей з приступами бронхіальної астми. На 7% зросла кількість пацієнтів з нормалізованим цукром при діабеті ІІ типу.
У майбутньому розширення програми, в першу чергу, стосуватиметься захворювання щитовидної залози, шлунково-кишкового тракту та анемії вагітних у першому триместрі.
Перебуваючи на Франківщині, заступник міністра зустрівся і з медичною спільнотою області, де обговорив проблемні питання виконання Урядової програми «Доступні ліки» та реалізацію Національної кампанії «Лікар для кожної сім’ї».