У п’ятницю, 17 січня, у БФ “Карітас” Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ провели цікаву зустріч-дискусію на тему “Чи готові мешканці східної України віддати своє життя за країну?”.
Поділитися своєю історією запросили добровольця батальйону ОУН, маму трьох дітей, переселенку Ірину Пластомак.
Послухати історію мужньої жінки, патріотки України з Селидового Донецької області, прийшли жертви тоталітарних режимів – в’язні нацистських та сталінських концтаборів, остарбайтери Прикарпаття.
Ірина розповіла, що добровольцем батальйону ОУН стала у грудні 2015 року у себе на малій Батьківщині. Надавала медичну допомогу військовим.
“У той час, коли мої, вже колишні, друзі, йшли на місцевий референдум, я ходила у футболці із зображенням герба України, – розповідає Ірина, – це було небезпечно, однак я не боялася”.
Та коли про участь у батальйоні ОУН дізналися у місті, їй стали погрожувати. Далі вже стріляли у вікна квартири, де вона мешкала з дітьми, тоді Ірина зрозуміла, що треба тікати. Так, у 2016 вона опинилася у Івано-Франківську. Ірина досі є у резерві батальйону ОУН.
Тема заходу у форматі “діалогу” виявилася дуже актуальною. Люди, які свого часу пережили репресії та примусові роботи, ділилися досвідом та обмінювалися думками з героями нашого часу, яких представляла сьогодні Ірина Пластомак. Франківський Карітас й надалі планує проводити подібні зустрічі.
Захід відбувся у рамках проекту “Долаючи розломи у громадах, що постраждали від конфлікту: від зцілення до співпраці” за фінансової підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини та Карітасу Німеччини.