-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

10 локацій Покуття та шлях пілігрима: найцікавіші туристичні маршрути, створені у 2021 році

-Реклама-spot_img
spot_img

В Україні в 2021 році почали активно розвивати локальний туризм – для мандрівників створюють “магніти”, які включають в цікаві маршрути.

Побачити найбільш незвичні та мальовничі пам’ятки можна в будь-якому регіоні країни. Розглянути красу природи і архітектури України в деталях без поспіху можна під час піших або інших “повільних” подорожей.

Які нові туристичні маршрути з’явилися на карті “must visit” в Україні в 2021 році – в матеріалі РБК-Україна.

- РЕКЛАМА-

Карпати: шедеври природи та архітектури

Новий культурно-туристичний маршрут створили у місті Городенка Івано-Франківської області. Він може бути цікавий тим, хто подорожує в Буковель.

Маршрут охоплює 10 унікальних локацій Покуття, куди увійшли храмова архітектура та пам’ятки природи. Починається він з костелу, де збереглася одна зі скульптур знаменитого скульптора Йоганна Пінзеля.

Дорога з Києва в Карпати через Городенку – найкоротша, тому щорічно цей шлях вибирають сотні тисяч українців і зарубіжних туристів. Тепер, подорожуючи зі столиці до гір, можна зупинитися біля унікальних локацій, вік більшості яких перевищує 300 років, а архітектурою і прикрасою яких захоплюється весь світ, – розповіла керівниця проекту Марія Здрила.

У цього проекту є і “відгалуження” – екологічна стежка “До костелу св.Архистратига Михаїла” в селі Михальче, а звідти мандрівники можуть пішки дійти до Дністровського каньйону.

Чотири десятки локацій пропонують побачити туристам на маршрутах проекту “Синевир. Горяни” на Закарпатті. Вони відкривають гостям з інших регіонів місцеві традиції, промисли, культурну спадщину. Маршрути починаються від Синевирського перевалу.

На одному з них мандрівникам в “Музеї лісу і сплаву” розповідають, хто такі бокораші і чим вони займалися. Там же є і фотолокація – “Долоня бокораша”. Гостям пропонують попрацювати з інструментами бокорашів – зниклих плотогонів, які сплавляли ліс по гірських річках.

Також саме озеро Синевир – всім, хто приїжджає в цей регіон, його варто побачити. Навколо Синевира проводитимуть екскурсії по еко-стежці й розповідатимуть легенди.

Для любителів військової історії в маршрути включили лінію Арпада. З 1939-44 років збереглася частина оборонних укріплень, які зводили угорські війська. З відрізка в 700 кілометрів у Східних Карпатах, майже 300 кілометрів проходять через Україну. Лінія складалася з окремих вузлів оборони.

Річкові маршрути на Канівщині

Туристам із Києва презентували новий водний маршрут до Канева, який розрахований на цілий день. Міні-подорож з екскурсіями проводитимуть на теплоході “Ракета”.

Очікується, що відновлення річкових маршрутів може привнести новизну і різноманітність в туристичний бізнес України. Якщо поїздки Київ-Канів-Київ будуть користуватися попитом, такі екскурсії розроблять в інших регіонах країни.

Всього шлях по воді між містами займає 2,5 години – за цей час є можливість помилуватися мальовничими берегами Дніпра і Канівського водосховища, почути історії навколишніх сіл, а також про Тараса Шевченка, місто, де похований письменник. Тому далі на маршруті – Шевченківський національний заповідник на Чернечій горі.

Також туристам проведуть екскурсію на Канівську ГЕС. Окремо можна вибрати дозвілля на свіжому повітрі – покататися на моторному човні або джипах, поплавати на байдарках або сапах, пограти у волейбол або пейнтбол – в залежності від погоди й настрою мандрівників.

Також новий туристичний маршрут створюється на Трахтемирівському півострові. Він буде називатися “Трахтемирівська Лика – серце Канівських гір”. Він проходитиме між селами Григорівка та Бучак на Трахтемирівському півострові, який є центральною частиною Канівських гір. “Ликою” в українській мові називають дугоподібний вигин річки або берега.

Головним магнітом маршруту буде ландшафт – місцеві невисокі гори щільно “порізані” ярами й балками.

Туристичний маршрут пройде через лісову і лугову ділянки вздовж Дніпра, де виявили 15 червонокнижних видів флори та фауни. Там пролягає межа грабово-дубових лісів. Половина маршруту проходить через лісовий масив Бучацька дача, друга половина – через лугову прибережну ділянку.

Крім природи, туристи побачать 19 археологічних пам’яток: поселення і городища скіфської, зарубинецької, давньоруської та пізньосередньовічної епох. На початку маршруту в селі Бучак знаходиться вітряк 1946 року та Бучацький краєзнавчий музей. У Бучаку на маршруті є братська могила загиблих воїнів, а перед Григорівкою на постаменті встановлено танк Т-34 на знак форсування Дніпра – туди вестиме відгалуження маршруту.

Туристичний маршрут розрахований на звичайних туристів без підготовки та буде обладнаний покажчиками.

На велосипеді Чорнобильською зоною

Екскурсії в Чорнобильську зону давно приваблюють туристів з України та інших країн. У 2021 році мандрівникам стали пропонувати велопрогулянки в зоні відчуження.

Перший веломаршрут за 45 км через села через села Оташів, Купувате, Опачичі від КПП “Зелений мис” затвердили ще у вересні 2020 року. Офіційно він відкрився з 22 червня 2021 року.

Поїздки на велосипедах територією Чорнобильського радіаційно-екологічного заповідника є частиною проекту “Магніти України. Чорнобиль”. Маршрут був затверджений Держагентством України з управління зоною відчуження.

“Ми сподіваємося, що веломаршрут дозволить відвідувачам зони відчуження побачити унікальний світ Чорнобильського заповідника. Зупинитися в колишніх населених пунктах, які багато років приваблюють відвідувачів своєю самобутністю”, – відзначив заступник голови ДАЗВ Максим Шевчук.

Перед тим, як маршрут був затверджений, на ньому провели радіаційно-дозиметричний контроль. Кожна група зможе їздити з двома супроводжуючими. У мальовничих місцях облаштували спеціальні місця для зупинки.

Український шлях пілігрима – Camino Podolico

У 2021 році в Україні відрили аналог знаменитого шляху Святого Якова (Camino de Santiago) в Іспанії. Пішохідний маршрут у 250 кілометрів починається у Вінниці й закінчується в Кам’янець-Подільському. Шлях проходить через містечка Гнівань, Браїлів, Жмеринку, Бар, Зіньків, Маліївці, Дунаївці.

“Вінниця приєднається до міжнародного культурного маршруту з тисячолітньою історією – створюємо новий туристичний проект “Camino Podolico: Подільський Шлях святого Якова”. Туристи з усього світу прямують до іспанського міста Сантьяго-де-Компостела, де зберігаються мощі апостола Якова. Чимало країн вже інтегрувалися в мережу Camino”, – писав про маршрут мер Вінниці Сергій Моргунов.

Тим, хто подолає “каміно” пішки або на велосипеді, видають традиційне свідоцтво – “сертифікат пілігрима” (“компостелу”). Позначки про проходження частини шляху ставлять в “паспорті пілігрима” в храмах, місцях ночівлі або місцевих установах культури.

У червні за маршрутом пішли перші пілігрими. З’явилися перші відгуки про дорогу, була розроблена перша версія електронної карти маршруту і невеликий путівник з рекомендаціями й контактами з житла, пам’яток, кафе, аптек, храмів і костьолів на шляху, писала про українську ділянку знаменитого маршруту мандрівниця і тревел-журналіст Ірина Савіна.

Особливість маршруту – мальовничі ландшафти Поділля з пагорбами, лісами та річками, старовинна польська архітектура – костели та садиби. Зупинятися на ночівлю пілігримам пропонують в готелях при монастирях або у місцевих жителів, контакти яких є в путівнику.

У планах: європейська туристична стежка в горах

Українським туристам готують ще один масштабний пішохідний маршрут, який стане частиною відомого шляху з Ірландії до Туреччини. Передбачається, що шлях пройде через села в чотирьох західних областях України: Львівській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Закарпатській.

Ідею стати частиною транс’європейського пішохідного туристичного маршруту Е8 обговорювали у вересні 2021 року.

“Через українські Карпати заплановано прокласти транс’європейський шлях Е8, який буде починатися від кордону з Польщею і йти аж до кордону з Румунією. Тому сьогодні ми пропонуємо оптимальний варіант маршруту, який би охопив чотири області Західного регіону. Тим самим це збільшить кількість туристів в Україні, а це означає нові інвестиції та популяризацію краю”, – розповів заступник голови ЛОДА Віталій Загайний на засіданні міжрегіональної робочої групи.

Весь маршрут розтягнувся на 4700 кілометрів від ірландського міста Корк до Німеччини, Австрії, Болгарії та Туреччини. Які локації захопить шлях в Україні поки невідомо. У Львівській області пропонують включити в маршрут гори Магура, Пікуй, Бердо, Тростян (гірська вершина Сколівських Бескидів), гора Чорна Ріпа. Також населені пункти з добре розвиненою туристичною інфраструктурою – наприклад, Славське, Верхня Рожанка.

Поява такого маршруту на території України означатиме приєднання до системи європейських туристичних стежок, яка складається з 12 маршрутів через різні країни загальною протяжністю понад 60 тисяч кілометрів.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні