Де і що скуштувати в Івано-Франківську, щоб відчути смак автентичної кухні
Диван на коліщатках в темній вітальні

Де і що скуштувати в Івано-Франківську, щоб відчути смак автентичної кухні

Автор: Світлана Якимчук
31/05/2024 11:34
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Зимовий житловий комплекс, вибір квартир
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Автентична українська їжа — це поєднання традицій та новаторства сьогодення.

Версії підготували для вас підбірку страв, які не залишать байдужими, тих хто прагне дізнатися про гастрономічну спадщину Прикарпаття, пише Правда.іф.

Гуцульський банош

Виготовляють банош у гірських районах та передгір’ях Карпат. Їдять із бринзою та сиром. З баношем пов’язано багато традицій та повір’їв. Страву готують досить часто, тому у кожного у дворі має бути спеціально облаштоване місце для приготування. Варять у казані, на багатті, де виходить саме той, найсмачніший банош.

Де можна скуштувати традиційний банош в Івано-Франківську?

Банош із телятиною за 285 гривень, ви зможете скуштувати у Ресторації Мулярових, що на вул. Чорновола, 5.

Також у закладі представлений класичний варіант із бринзою за 140 гривень. Банош із бринзою шкварками та грибним соусом за 193 гривень ви можете скуштувати у ресторані “Urban Space 100”, що на вул. Грушевського, 19.

У закладі також представлений веганський варіант баношу із тофу-бринзою та грибами. Цю страву ви можете скуштувати за 198 гривень. Банош із чотирма видами сиру можна скуштувати за 119 гривень у закладі “Десятка”, що на вул. Шашкевича, 4.

Як приготувати його вдома?

У невеличку каструлю викладіть 500 мл сметани жирністю 15% та влийте 500 мл вершків 20%. Перемішайте. Поставте каструлю на середній вогонь. Додайте сіль та перець до смаку та повільно всипайте 180 г кукурудзяної крупи, постійно помішуючи віничком. Коли всипте всю крупу, помішуйте ще 5-7 хвилин. Потім вимкніть вогонь та накрийте каструлю кришкою ще на 5 хвилин. Наріжте маленькими кубиками 300 г сала. Розігрійте суху пательню та обсмажте його до золотавого кольору. Банош викладіть у миску, зверху покладіть шкварки та посипте шматочками бринзи, вам знадобиться приблизно 100 г. Одразу подавайте до столу.

Традиційна страва української кухні — палюшки

Сьогодні, їх ще називають – ліниві вареники. На смак вони схожі на галушки, а за формою на пальчики. Цю страву готувати дуже просто, адже всі інгредієнти зазвичай є вдома. Натомість картопляні палюшки в рази урізноманітнять ваше повсякденне меню. Подавайте їх до столу зі смачними шкварками, йогуртовим соусом чи сметаною із зеленню.

Де можна скуштувати палюшки в Івано-Франківську?

Палюшки із м’ясом ви можете скуштувати за 220 гривень у ресторані “Альпійський” від Оптіма Парк Готель, що на вул. Мазепи, 146.

Палюшки із соусом марінара ви можете скуштувати за 85 гривень у Ресторації Мулярових, що на вул. Чорновола, 5.

Як приготувати їх вдома?

 Для приготування палюшок необхідно відварити картоплю шматочками та добре злити воду. Далі перекинути її в друшляк і повернути в каструлю. Потовкти товкачем чи ложкою. Однак, не варто використовувати блендер, бо пюре стане клейкої консистенції, а це не надто добре. Підійде і картопля, яка була зварена вчора. Додайте до картоплі 2 ст. л. борошна та 1 ст. л. крохмалю, вбийте яйце та замісіть тісто. Потім сформуйте палюшки. Відділіть шматок тіста, формуйте із нього тоненьку ковбаску та відрізайте шматки довжиною 5-6 см. Закип’ятіть воду в каструлі, додайте сіль до смаку, перекладіть палюшки та варіть 2 хвилини після того, як спливуть. Для подачі палюшок зробіть шкварки.

Деруни

Деруни – українська страва, яка відома у всьому світі. Традиційно їх вважають другою стравою та вони найчастіше подаються до борщу чи супу. У кожної нашої господині є свій особливий рецепт. Тому існує безліч начинок, засмажок, соусів та способів приготування і подачі. Деруни смажать на пательні, запікають у горщиках чи керамічних формах, тушать у мультиварках. Їх труть і на дрібну, і на крупну тертку, подрібнюють у блендері. В них додають не тільки цибулю, а й моркву та навіть яблука.

Де можна скуштувати деруни в Івано-Франківську?

Класичні деруни можна скуштувати за 89 гривень у закладі “Хата Багата”, що на вул. Бельведерська, 2А.

Обравши деруни із ребрами у Ресторації Мулярових, що на вул. Чорновола, 5 ви заплатите 180 грн.

Також деруни із грибами можна скуштувати за 140 гривень у закладі «Десятка» що на вул. Шашкевича, 4.

Як приготувати їх вдома?

Очищену картоплю потрібно натерти на дрібну тертку. Щоб уникнути потемніння картоплі, картоплю терти потрібно швидко й одразу ж змішати із цибулею. У картопляну масу потрібно додати яйце, борошно, сіль, перець і все перемішати.

На розігріту сковорідку викласти деруни. Обсмажувати з обох боків до появи золотистої скоринки. Якщо ви хочете, щоб деруни вийшли хрусткіші — не закривайте їх кришкою і налийте більше рослинної олії. Подавайте зі сметаною.

Кров’янка

Одна з найвідоміших страв української кухні, яка готується в Україні століттями й витримала випробування не тільки часом, але і спробами ввести церковні заборони на вживання страв з кров’ю.

Видів ковбаси з кров’ю є чимало і, до речі, не тільки в Україні. Наші відрізняються деякими інгредієнтами та процесами. Приміром, старовинна зіньківська ковбаса потребує крові для такого собі глазурування, а в цьому класичному рецепті кров замішується в начинку з українськими гречкою та салом. Обидві часто готували на Великдень, адже ковбаса – одна з найпопулярніших м’ясних страв цього свята.

Де можна скуштувати кров’янку в Івано-Франківську?

Домашню кров’янку із картоплею можна скуштувати за 145 гривень у закладі «Хата Багата», що на вул. Бельведерська, 2А.

Любителям незвичайних страв в закладі «Urban Space 100» пропонують сирник із кров’янкою за 138 гривень.

Як приготувати її вдома?

Промийте 500 г гречки, залийте її водою, щоб вона злегка покривала крупу, та варіть не довше 10 хвилин після закипання. Вона повинна бути напівготова. Наріжте 400 г сала дуже дрібними кубиками.

Очистьте 5 цибулин, дрібно посічіть і підсмажте на 2 ст.л. смальцю до золотистого кольору. Якщо кров не дуже однорідна, перебийте її блендером і перелийте 1 л крові у велику каструлю. Додайте гречку, сало, цибулю 1 ст. л. коріандру, 1 ч. л. гострого перцю чилі та сіль і перець до смаку. Ретельно перемішайте, щоб інгредієнти рівномірно розподілилися. Збийте 3 яйця вінчиком і додайте в начинку для кров’янки.

Знову ретельно перемішайте. Якщо кров не дуже однорідна, перебийте її блендером і перелийте 1 л крові у велику каструлю. Додайте гречку, сало, цибулю 1 ст. л. коріандру, 1 ч. л. гострого перцю чилі та сіль і перець до смаку. Ретельно перемішайте, щоб інгредієнти рівномірно розподілилися. Увімкніть духовку розігріватися до 180 градусів.

Візьміть оболонки для ковбаси та начиніть їх. Найзручніше робити це зі спеціальною насадкою на м’ясорубці. Перев’яжіть ковбасу нитками, розділяючи на порційні шматочки. Викладіть ковбасу на деко та обдайте її окропом. Злийте окріп та за допомогою голки зробіть проколи в ковбасі, щоб її не розірвало при запіканні. Запікайте ковбасу впродовж години або до появи крапель на поверхні ковбаси-кров’янки. Дайте їй вистигнути та подавайте до столу.

Грибна юшка

Дари природи –  лісові гриби, які можна знайти в горах, здавна увійшли до традиційного раціону гуцулів. Грибна юшка – найпопулярніша  страва жителів гірських районів.

Найсмачнішою юшка виходить з білих грибів, проте, можна використовувати й інші види грибів, наприклад, лисички. За відсутністю свіжих грибів, до страви можна додати сушені.  До юшки можна додавати жирну сметану,   засмажку з часнику та цибулі, зелень та спеції.

Де можна скуштувати грибну юшку в Івано-Франківську?

Грибну юшку можна скуштувати за 85 гривень у закладі “Хата Багата”, що на вул. Бельведерська, 2А.

Обравши грибну юшку в закладі «Pasage Gartenberg» ви заплатите 100 грн.

Також грибну юшку ви можете скуштувати за 75 грн у Ресторації Мулярових, що на вул. Чорновола, 5.

А ще у закладі «KOCHERHA», що на вул. Семена Височана, 18.

Як приготувати її вдома?

На 3 л юшки потрібна така кількість білих грибів: свіжих 400-500 г, заморожених 500-700 г, сухих 200-300 г. Наливаєте дві третини чистої холодної води та додаєте гриби. Сушені гриби додаються просто так, свіжі розрізаєте на 2-4 частини, заморожені попередньо розморожуєте. Просто варите, ніяких спецій. Коли закипить, зменшуєте вогонь і знімаєте пінку.

На повільному вогні варите 40-80 хв (свіжі гриби швидше, сушені довше). Доки гриби варяться, берете одну цибулину та дрібно ріжете. Одну морквину трете на грубу терку. Також необхідно 100 мл жирної сметани.

Коли гриби зварились –  виймаєте їх і подрібнюєте. Потім  на пательню даєте трохи олії, нагріваєте : кладете спочатку моркву, потім додаєте цибулю і  гриби та через хвилин 7-10 – заливаєте сметаною. Це все треба ретельно перемішувати, краще дерев’яною лопаткою.

Грибну юшку знову доводите до кипіння і вливаєте вміст пательні. Солите, перчите на свій смак.