Більше сезонних овочів і фруктів, менше солі та цукру — у шкільних їдальнях Івано-Франківської громади оновили меню.
За ним вже майже два місяці харчуються учні. Особливе воно й тим, що не містить напівфабрикатів.
Про це Суспільному повідомила директорка департаменту освіти і науки міськради Вікторія Дротянко.
У сезонному меню, що складають відповідно до вікових категорій школярів та затверджують раз на чотири тижні, — більше салатів.
За словами Світлани Кузів, яка впродовж 27 років готує обіди для учнів ліцею № 7 Івано-Франківської міської ради, така ініціатива корисна і діти схвально ставляться до неї.
“Дуже важливо, щоб діти споживали менше цукру, солі. У меню всі салатики готують із сезонних овочів — редиски, огірків, помідорів, капусти. Ми так налагоджуємо харчування, щоб було більше страв з овочів, фруктів, аби діти їли страви й були здорові“, — каже Світлана Кузів.
Список страв для учнів освітніх закладів громади, говорить Вікторія Дротянко, затверджують спеціалісти Держпродспоживслужби.
У ньому відмовилися від більшості солодкої випічки та напівфабрикатів.
“Згідно з новими правилами більше готуємо каші, до прикладу, булгур, гречку, рис і різноманітні спеції, які раніше, можливо, не були знайомі дітям. У меню заборонені ковбаси, сосиски, напівфабрикати, які швидко готуються. Перевага надається м’ясу, рибі, стравам, що готуються на пару або відварюються. В пріоритеті — здорове харчування”, — каже Вікторія Дротянко.
Школярам оновлене меню подобається. Учениця ліцею № 7 Айсель Абдурахманова, яка харчується в їдальні, розповідає, що всі страви — смачні, особливо каші.
“Задоволена нашою їдальнею, й оновлене меню дуже-дуже класне, бо я люблю щось соковите. Є багато вітамінок, овочів. Можу сказати, що це — добре, коли ми харчуємося правильно”, — говорить ліцеїстка.
Зауважень до нових страв не має й мати другокласника Романія Дузінкевич. Жінка каже: особливо тішить те, що стало менше цукру і солі.
“Це — дуже добре, бо треба мінімізувати ті всі солодощі, підсилювачі смаку, солодке, солоне і більше давати натуральної їжі — свіжого, менш термічно обробленого, салатів. Звичайно, не кожна дитина буде їсти редиску чи капусту, але мій син, наприклад, бурячок їсть і моркву”, — говорить Романія Дузінкевич.