-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Додати позитиву в українську освіту

-Реклама-spot_img
spot_img

Головна задача для підростаючого покоління – встигнути за змінами в світі. Саме школа повинна організувати цей процес, щоб діти могли набувати знання с радістю і наполегливістю.

Мало хто з школярів відвідує школу із задоволенням. Програма перенасичена знаннями, вчителі поспішають всіх опитати, викласти нову тему та встигнути це зробити за певний проміжок часу. Моральна напруга відчувається майже в повітрі. Журналісти 24 каналу спілкувалися з людьми, що знають, як перетворити важкий процес надбання знань в радісне та корисне навчання.

Український рух освітнян EdCamp Ukraine на чолі з Олександром Елькіним пропонує свою схему новаторства у освітніх закладах. Щоб «розбудити» цікавість, слід навчитися подавати інформацію, щоб урок створював позитивні емоції. Це почне розвивати допитливість, бажання мислити в креативному просторі.

- РЕКЛАМА-

Крім того, важливі навички правильного спілкування, вміння не доводити до конфліктів, здатність зрозуміти опонента. Школу необхідно перетворити на заклад, що допомагає розкривати внутрішній потенціал дитини, її природні здібності, таланти.

В чому допомагає мислення зростання

Цей термін запропонувала психолог Керол Двек, професор Стенфордського університету. Вона вважає, що люди поділяються на 2 категорії:

– перші вважають, що конкретні здібності та інтелект даються від природи;

– другі стверджують, що природній розумовий потенціал можна збільшувати на протязі життя. Вони не бачать перешкод, коли треба вирішити нестандартну задачу і рухаються вперед, навіть коли ось здається недосяжним.

Мислення зростання не дає тупцювати на місці, виховує стійкість, надає право на помилки з точки зору отримання правильного життєвого досвіду. При навчанні важливо не застосовувати спрощену схему «почув-виконав». Дітям важливо проявляти при цьому емоції, конгітивність, розглядати питання з різних боків.

Змінюємо підхід до викладання дисциплін

Від учителя залежить, наскільки приверне увагу дітей його урок. Цікавими вдається зробити і математику, і фізику, і інформатику. Діти полюбляють все інтерактивне, їм подобається обговорення. Чому б не провести урок з навколишнього середовища на природі, зайшовши до найближчого парку чи лісу? Чи важко для засвоєння творчості українських митців організувати у вихідний день поїздку з учнями до місцевого музею? Щира підтримка вчителів та батьків обов’язково принесе добрі плоди.

Експериментальні спроби в Україні

Третій рік в Україні впроваджують СЕЕН ̶ програму соціально-емоційного та етичного навчання. Вона направлена на формування скілів у досягненні цілей, розкриття душевних якостей, колективної роботи учнів, особистого прийняття рішень.

Приймають участь в експерименті учні 5-х класів пілотних шкіл НУШ з 23 областей. Підтримку надають Інститут проблем виховання, Інститут модернізації змісту освіти при Національній академії педагогічних наук, Громадська служба миру CIZ Україна. Розроблена на офіційному рівні програма, до якої можна долучати звичайні середні школи.

Які маємо результати

У Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 114 на протязі майже 10 років введена учнівська ініціатива. Це означає, що діти самі пропонують, як покращити учбовий процес, що їх цікавить, а що здається нудним. День посмішок, чаювання в класі, годування птахів, кольорові тижні та багато іншого стали вже щорічними заходами для дітей.

У Новомиколаївському ліцеї с. Шевченкове (Харківщина) вважають, що уроки у неформальній обстановці розкріпачують дітей, роблять їх відкритими, дружніми. Дуже допомагає в цьому процесу сумісне святкування Нового року, Дня школи, Дня класу. Фотобатли, квести, екскурсії на природу дуже допомагають підвищити емоційний стан кожного учня. Тут немає найкращих, всі однаково цінні.

Можливо, слід кожній школі перейняти таку практику? Адже щасливе покоління врівноважених, наповнених любов’ю дітей здатне покращити цілий світ.

Більше цікавих українських новин на сайті каналу 24.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Азов

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні