Диван на коліщатках в темній вітальні

“Дороги НаДії”: підриємці-ВПО представили у Івано-Франківську свої товари та послуги

Автор: Lilia
20/06/2024 18:37
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов

20 червня відзначають Всесвітній день біженців. Сьогодні у Івано-Франківську на площі Ринок БО “БФ Карітас” організував крафтовий ярмарок “Дороги НаДії”.

За підтримки франківського Карітасу та фінансування Aгентства ООН у справах біженців в Україні, чимало переселенців отримали гранти для розвитку мікропідприємства, перекваліфікації та навчання. На восьми локаціях підприємці-ВПО, які виграли гранти на розвиток мінібізнесу від “Карітас”, представили свої товари та послуги, інформує Правда.іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

У Івано-франківській громаді більше 40 тисяч офіційно зареєстрованих ВПО (нових містян).

“Завдяки УВКБ ООН ми даємо можливість біженцям соціалізуватись та інтегруватись у нашу громаду. Таким чином ВПО могли підсилити свій бізнес або відкрити новий бізнес. Допомога полягала у написанні проектів і фінансовій допомозі. Десятьом внутрішньо переміщеним людям надали допомогу у розмірі понад 10 тисяч доларів. За ці кошти вони могли придбати обладнання, матеріали, запустити бізнес і внести користь у нашу громаду”, – розповідає директор Карітасу о. Володимир Чорній

За його словами, найгострішою проблемою для ВПО є житло, а для людей старшого віку – ще й медичне обслуговування. Наразі завершується у Войнилові Калуської громади ремонт прихистку. Ще потрібні кошти, щоб відкрити там на першому поверсі хоспіси.

Радник з питань правового захисту біженців у місті Ужгород Федір Данильченко розповідає про те, що їхня організація курує Закарпатську та Івано-Франківську області.

“Один з напрямків допомоги – це отриманння професійних знань, опанування нових професій, які відповідають потребам ринку праці Івано-Франківської області. Також була грантова підтримка для відкриття власного бізнесу. Такі гранти отримали 18 родин. Вони, в свою чергу, створювали робочі місця для інших переміщених осіб”.

Всі учасники програми пройшли піврічний тренінг щодо створення та реалізації бізнес-плану. 

Харків’янка Наталія Василенко виграла грант на 10 000 доларів. За ці кошти вони з чоловіком закупили обладнання та відкрили своє виробництво меблів і предметів декору. Наразі працюють онлайн на експорт та в Україні.

“Завдяки гранту маємо сучасне обладнання, на якому можемо виготовляти вироби швидше і якісніше. У нас продукція з деревини різноманітна: для бізнесу, столики, стільці дитячі”, – каже Наталя.

Міщенко Марія з Харківщини, маючи вже досвід у кондитерській справі (випікала торти вдома), місяць тому відкрила у Богородчанах кондитерську кав’ярню. Пропонує сьогодні десерти.

“Люди потрошку дізнаються про кав’ярню. Деякі з постійних покупців мають вже свої улюблені десерти”, – стверджує Марія.