-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Формула Степанова: Україна вдвічі переплачує за COVID-вакцину ВІДЕО

-Реклама-spot_img
spot_img

Міністерство охорони здоров’я закуповує вакцини Covishield проти коронавірусної хвороби COVID-19 за завищеними цінами і вочевидь саме тому видало незаконний наказ про заборону інформувати суспільство щодо виробників вакцин і цін на них.

Про це йдеться в програмі Watchdogs.Розслідування на телеканалі “Прямий”.

Як підрахували журналісти, наразі одна доза вакцини Covishield закупляється МОЗ за 29 доларів.

- РЕКЛАМА-

“МОЗ поки тримає в таємниці вартість вакцин, але ми знаємо, що загалом на індійські щеплення витратили вже понад півтора мільярда гривень. Міністерство уже двічі купляло валюту у державному “Укрексімбанку” саме для оплати вакцин. 8 лютого валюти купили на 1 мільярд і 370 мільйонів, 19 лютого – ще на майже на 250.

Враховуючи курси валют на ті дні, ми знаємо, що Міністерству на закупівлю індійської вакцини потрібно було 58 мільйонів доларів. Сам Максим Степанов (очільник МОЗ – ред.) заявляв, що в Україну за контрактом з індійцями має заїхати ще 1,5 мільйона доз Covishield. Тобто разом із першою партією всього планується 2 мільйони доз.Тепер порахуймо ціну вакцини. Два мільйони доз за п’ятдесят вісім мільйонів доларів, то виходить приблизно 29 доларів за дозу”, – йдеться у сюжеті.

Степанов – інтерв'ю Слово і діло про вакцину від COVID, запровадження  медичного страхування і оглядів » Слово і Діло

Така ціна це більш ніж вдвічі більша за оголошену ціну виробника. На початку січня, коли першу партію вакцини відвантажували із заводу, голова індійського “Інституту сироватки крові” Адар Пунавала дав спонтанне інтерв’ю індійським журналістам і заявив, що на приватних ринках вакцина продаватиметься по одній тисячі рупій за дозу.

Одна тисяча рупій – це приблизно триста вісімдесят гривень, тобто 13 доларів, плюс-мінус. А купуємо ми цю саму вакцину по 29 доларів, виходить. Це близько 800 гривень. Переплата – понад 50%. В юридичному розумінні – це особливо великі розміри.

Київ отримав від МОЗ 42 600 доз вакцин виробництва Oxford/AstraZeneca ( Covishield), столиця готова до старту вакцинації (+фото, відео) - Портал  Києва

На цьому тлі Міністерство охорони здоров’я видає незаконний наказ про заборону розповсюджувати інформацію щодо виробників вакцин і цін на них.

Але, згідно з законом “Про доступ до публічної інформації”, в Україні не МОЖЕ бути обмежено доступ до інформації про отримувачів бюджетних коштів, якщо не йдеться про державну таємницю. Ані МОЗ, ані “Краун Еджентс” не мають права приховувати свою угоду, що б там не вимагали виробники.

“Це лютневий горезвісний наказ, на який в організації “Statewatch” звернули увагу громадськості. МОЗ заявляє, що воно змушене обмежити будь-яку інформацію про ціну індійської вакцини через вимоги виробника, але в наказі обмеження встановлені більш широкі.

Цей наказ регулює використання не тільки ж індійської вакцини на території України, а в принципі використання всіх вакцин проти ковід, які ще будуть надходити. Тож МОЗ ще не маючи контрактів з іншими виробниками, він вже обмежує доступ громадян до інформації про вакцини, які є на території України і які будуть на території України, попри те, що індійський виробник, припустимо, заборонив поширювати інформацію тільки про індійську вакцину”, – зазначив аналітик експертної організації “Statewatch” Гліб Каневський.

Джерело

Нагадаємо, що

Журналістка записалася на вакцинацію проти COVID-19: її черга між 2043-м та 2063-м роками

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні