-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Франківці прийшли до церков, щоб освятити вербу ФОТОРЕПОРТАЖ

-Реклама-spot_img
spot_img

Сьогодні християни східного обряду відзначають Вербну неділю – це 6-та неділя Великого посту. Вона передує Великодню, який ми святкуватимемо уже наступного тижня, повідомляє своїх читачів інформаційний ресурс Правда іф.

Фотокореспондент нашого сайту сьогодні відзняв процес освячення вербових гілок у храмі Святих Володимира і Ольги, що на вулиці Вовчинецькій у Івано-Франківську.

Франківці прийшли до церков, щоб освятити вербу ФОТОРЕПОРТАЖ

Саме із Вербної неділі розпочинається Страсний тиждень.

У Вербну неділю всі християни відзначають вхід Ісуса Христа в Єрусалим. За описами у Євангеліях, народ зустрічає його як царя і кидає йому під ноги пальмові листки. У середземноморському регіоні пальми вважались знаком життя і перемоги, а у Ізраїлі – символом незалежності та перемог ізраїльського царя.

- РЕКЛАМА-

Урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим знаменував собою безпосереднє наближення Його Страстей і смерті на хресті. Люди, які його вітали, кидали на дорогу плащі та зелені галузки пальм, вигукуючи: «Осанна Синові Давида!».

Урочистий в’їзд Ісуса Христа в Єрусалим описаний у всіх Євангеліях. Цій події всі вони надають особливого значення. Літургія Вербної неділі також згадує як радісні моменти процесії з пальмами, так і про Страсті Господні. Цим церква підкреслює, що тріумф Христа і його жертва завжди нерозривно пов’язані.

Багатьма мовами світу цей день має назву Пальмова неділя. Однак на слов’янських територіях, де пальми не ростуть, а весна настає з цвітінням верб, пальмові гілки люди замінили вербними, які починають зеленіти і цвісти. Також Вербну неділю в деяких регіонах України називають Квітною неділею.

Франківці прийшли до церков, щоб освятити вербу ФОТОРЕПОРТАЖ

Традиції на Вербну неділю

Багато народних традицій і ритуалів Вербної тижні пов’язані саме з вербою. Люди ходили за нею в ліс ще до світанку, збирали і несли до храму на освячення. Зрізати гілки можна тільки з молодих дерев, на яких немає засохлих гілок і дупел.

У Вербну неділю під час богослужіння в церкві освячували вербні гілочки. Потім ці букетики несли додому, прикрашали ними ікони. А ще зберігали протягом року як оберіг від хвороб, пожеж, повеней та інших бід.

Вербі приписувалася чудодійна цілюща сила. Прийнято було з’їдати вербні бруньки, щоб отримати здоров’я і бадьорість. У відварах з вербою купали дітей, щоб уберегти від хвороб. Також вербовими гілочками кропили будинки і худобу від усяких бід.

Не я б’ю – «Верба» б’є!

Головний ритуал Вербної неділі – це удари вербовими гілками один одного і особливо дітей. Вважалося, що треба побажати один одному здоров’я і сил, а потім легенько побити освяченою вербою і тоді піде будь-яка хвороба.

У Вербну неділю слід відійти від суєти, помолитися, подумати про життя і підготуватися до Страсного тижня. У Вербну неділю дозволяється дещо послабити піст, можна їсти рибу і пити вино.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні