Франківський університет серед лідерів із запобігання та виявлення корупції в Україні
Диван на коліщатках в темній вітальні

Франківський університет серед лідерів із запобігання та виявлення корупції в Україні

Автор: Влада Гнатів
08/10/2021 19:05
-Реклама
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Азов
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Івано-Франківський національний медичний університет посів перше місце серед усіх вишів України та четверте місце серед державних підприємств, установ і організацій у рейтингу ефективності уповноважених з питань запобігання та виявлення корупції, який оприлюднило Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК).

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Оцінювальна кампанія охоплювала показники щодо організації та усі напрями діяльності уповноважених підрозділів органів влади та інших публічних інституцій у 2020 році. За результатами поданих анкет самооцінки уповноважених та верифікації цих даних було визначено Індекс ефективності кожного уповноваженого. Цей Індекс полягає у середньому відсотковому показнику виконання уповноваженим усіх напрямів діяльності. Дослідження проведено Департаментом запобігання та виявлення корупції, інформує сайт ІФНМУ.

«Цей рейтинг показує, наскільки якісно в університеті поставлена антикорупційна робота, — пояснює уповноважена з питань запобігання та виявлення корупції в ІФНМУ Наталія Федосенко. — Для ефективної антикорупційної політики достатньо просто дотримуватися антикорупційного законодавства. Тому такий високий наш показник — це результат відповідальної і ефективної діяльності ректора, адміністрації, усього колективу університету. Ректор всебічно сприяє цьому напрямку».

«Упродовж десяти років ми ставимо собі завдання працювати чесно, відкрито, згідно з чинним законодавством і виключно задля навчання та розвитку студентів. Мабуть, цей результат і рейтинг першості серед всіх університетів країни і є підтвердженням того, що нам це вдається», — говорить ректор університету професор Микола Рожко. Він наголошує, що немає легких шляхів, але можна всього досягнути із колективом.

Двічі на рік в університеті відбувається опитування студентів різних курсів, зокрема, анонімне анкетування. Ректор зі свого боку ініціює службові перевірки.

«Маємо розроблені механізми, як це працює. Якщо підтверджується факт про правопорушення, може бути догана, а відтак внесення людини до реєстру осіб, що вчинили корупційне або пов’язане з корупцією правопорушення. В нас таких фактів не було, але працюємо на випередження, — розповідає Наталія Федосенко. — Ми працюємо в команді з ректором, і він всіляко сприяє здійснювати антикорупційну діяльність. Це важливо. І це гарний результат серед усіх університетів, невигадана історія про відкритість, всебічну співпрацю і розвиток».

У планах уповноваженої є продовження просвітницьких заходів в університеті.

«Це важливий напрямок, адже не всі орієнтуються в антикорупційному законодавстві, — говорить уповноважена. — Хочеться, щоб студенти більше знали про викривачів, треба формувати в них нульову толерантність до корупції. Наразі маємо зважати на карантинні обмеження, але в майбутньому обов’язково будемо продовжувати такі зустрічі та розмови».