Івано-Франківська обласна рада під час сесії 25 лютого має намір прийняти звернення до керівництва держави із закликом офіційно перейменувати Російську Федерацію на Московію.
Таке перейменування в обласній раді називають відновленням історичної справедливості. Про це йшла мова під час президії обласної ради, яка підтримала винесення цього питання на розгляд сесії, пише Правда іф з посиланням на Бліц-Інфо.
До теми Американські дипломати жорстко висміяли «великого історика» Путіна ФОТО
Як зазначається у тексті звернення, північно-східний сусід не лише свідомо й одноосібно привласнив славні європейські традиції Київської Русі, самовільно запозичивши велич спадщини Києва, але й неправомірно, без жодних на те об’єктивних історичних підстав користується вкраденою державною та географічною назвою – “Росія”.
“…Московська державність зародилася і зміцнилася в період Золотої Орди, в межах монголо-татарської держави. І світ знав її у ті часи винятково як Московію, що підтверджується численними географічними картами і атласами XV-XVIІІ ст. Московська держава повсюдно іменувалася як Московія, Московитія, а іноді й Тартарія. Лише у 1713 р. Петро І видав указ дипломатії називати її Росією чи “Государством російськім” і закріпив цю назву проголошенням Московії імперією в 1721 р. Відтак, щоби обґрунтувати спадкоємність назви “російська” від княжої Русі, постала нагальна потреба написати нову версію історії, що і втілила в життя вже Катерина ІІ. Це було зроблено з політичних міркувань, аби перейняти європейські ціннісно-світоглядні традиції Русі, адже сама Московська держава будувалася і протягом століть діяла на зовсім інших засадах – кочової азійської політичної культури, з її експансією, загарбанням чужих земель та жорстокою диктатурою…
Самою назвою Московія, привласнивши спадщину середньовічної Київської Русі, одночасно висловила претензії і на територію України. Вся історія взаємовідносин України з Московією – тому підтвердження. Тепер, коли ці відносини набули гострого військово-політичного протистояння, прийшов час відновити історичну правду”, – йдеться у документі.
Якщо депутати підтримають текст звернення, то його направлять президентові України Володимиру Зеленському та депутатам Верховної Ради.
Слід зазначити, таке звернення вже приймали на Львівщині.