-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Калуш – найбільший в області експортер товарів за кордон

-Реклама-spot_img
spot_img

На Прикарпатті обсяги експорту товарів у 2020 році становили 757,8 млн дол., імпорту – 641,4 млн дол. США.

У порівнянні з 2019 р. обсяги експорту зменшилися на 16,9%, імпорту – на 22,9%, пише Головне управління статистики в області.

Серед  регіонів  України  за  обсягами  експорту  товарів  область посіла 17 місце, імпорту товарів  – 14 місце.

- РЕКЛАМА-

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти із 121 країни світу.

ЕКСПОРТ

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Румунії, Польщі, Туреччини, Словаччини, Італії, Індії, Білорусі, Чехії, Російської Федерації, Німеччини, Угорщини, Китаю, Республіки Молдови та Об’єднаних Арабських Еміратів. Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив 449,3 млн дол. США, що складає 59,3% від загальнообласного обсягу експорту.

Серед міст та районів області найбільша частка експорту товарів належала суб’єктам  господарювання міст Калуша  (41,7%  загальнообласних  обсягів) та Івано-Франківська (34,2%). Вагомими були і обсяги експорту з Тисменицького (7,2%), Рожнятівського (3,9%), Долинського (3,2%) районів, м.Коломиї (1,7%), Рогатинського (1,6%) та Надвірнянського (1%) районів. Питома вага обсягів експорту усіх інших районів становила  від  0,9%  у Косівському районі   до  0,1%  у  Богородчанському та 0,03% у  Тлумацькому районах, – йдеться у повідомленні.

При загальнообласному скороченні обсягів експорту товарів у порівнянні з 2019 р. на 16,9%, суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Калуського району у 1,5 раза  збільшили обсяги відвантажень за  межі  країни (насамперед текстильних матеріалів та текстильних виробів), Коломийського  – на 39,6% (продуктів рослинного походження та готових харчових продуктів), Косівського – на 21% (в основному, деревини і виробів з деревини), Верховинського – на 8,9% і Рожнятівського –  на 4,7% (насамперед деревини  і виробів з деревини). По м.Коломиї обсяг відвантажень за межі країни зріс на 3,4% (текстильних матеріалів та текстильних виробів), Галицькому  і Снятинському районах  – відповідно на 3,2% і 2,8% (деревини і виробів з деревини).

Водночас зменшилися відвантаження товарів за межі країни, зокрема, з Тлумацького – у 3,9 раза (насамперед продуктів рослинного походження, деревини і виробів з деревини), Рогатинського – у 2,1 раза (продуктів рослинного походження) районів. Майже у півтора раза зменшили обсяги експорту суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності м.Болехова (шкур необроблених, шкір вичищених), більше, ніж на чверть – м.Калуша (в основному мінеральних продуктів) та Городенківського району (живих тварин; продуктів тваринного походження); у межах 17,7%–11,4% – Богородчанського району, м.Яремче, Долинського району; від 9,7% до 4,2% – Надвірнянського району, м.Івано-Франківська, Тисменицького району.

У товарній структурі експорту області значну частку обсягів займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, деревина і вироби з деревини, живі тварини, продукти тваринного походження, продукти рослинного походження, мінеральні продукти.

ІМПОРТ

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Російської Федерації, Польщі, Німеччини, Китаю, Румунії, Італії, Білорусі, Угорщини, Словаччини та Литви.
З країн ЄС отримано товарів на 340,6 млн дол. США, що складає 53,1% від загальнообласних обсягів імпорту.

Найбільші обсяги надходжень з-за меж країни отримали суб’єкти господарювання міст Івано-Франківська (39,8% загальнообласних обсягів) та Калуша (39%) та Тисменицького району (7,6%). В загальнообласних обсягах імпорту частки суб’єктів м.Коломиї та Долинського району склали по 1,8%, Калуського та Рожнятівського  районів – по 1,4%, Снятинського – 1,3%, Рогатинського – 1,2% районів. Питома вага надходжень до решти міст обласного значення та районів становила  від  1%  у  Надвірнянському районі  до 0,04%  у Верховинському  районі.

У порівнянні з 2019 р. зросли на 25,4% обсяги імпорту товарів, які отримали з-за меж країни суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності Снятинського (недорогоцінних металів та виробів з них, текстильних матеріалів та текстильних виробів), на 14,8% – Косівського (полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них),  на 13,9% – Долинського (насамперед, машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання та полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них) районів.

У решті міст та районів області відбулося скорочення імпортних надходжень, зокрема, у 4,2 раза до Галицького району  (машин,  обладнання  та  механізмів,  електротехнічного  обладнання), у 2,2 раза – до м.Болехова (шкур необроблених, шкір вичищених), на 47% – Верховинського району (засобів наземного транспорту), в межах 39,2%–29% до Рожнятівського, Тисменицького районів, м.Калуша, Богородчанського і Надвірнянського районів, в межах 27,1%–14,7%  до  Коломийського, Калуського, Городенківського, Тлумацького районів, м.Коломиї, від 2,2% до 0,5% – міст Івано-Франківська, Яремче та Рогатинського району.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу займали обсяги мінеральних продуктів, машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання, продукції хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості,  полімерних матеріалів, пластмас та виробів з них. Значними були і обсяги імпорту недорогоцінних металів та виробів з них, засобів наземного транспорту, літальних апаратів, плавучих засобів, текстильних матеріалів та текстильних виробів.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Світлана Якимчук
Світлана Якимчук
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф.юа. Випускник філологічного факультету Прикарпатського національного університету
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні