Мультиварка проти мультипечі: що вибрати?
Диван на коліщатках в темній вітальні

Мультиварка проти мультипечі: що вибрати?

Автор: Ігор Василик
29/12/2023 14:50
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама

Мультипечі й мультиварки часто називають «чудо-пічками». Ця жартівлива назва зумовлена функціональністю пристроїв. Вони підтримують величезну кількість автоматичних програм та вміють готувати страви будь-якої складності. Зовнішня схожість вражає: округлий корпус, сенсорна або електронна панель керування, містка чаша. 

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Головна відмінність — оснащення та принцип роботи. У мультиварки ТЕН знаходиться під «каструлею», а нагрівання відбувається поступово — від дна до стінок. У мультипечі нагрівач розташовано зверху, а приготування їжі забезпечується конвекцією. Всередині є лопаті, які примушують гаряче повітря циркулювати. 

Щоб зрозуміти, який з двох різновидів кухонної техніки кращий, потрібно порівняти характеристики.

Об’єм

Для індивідуального використання призначені мультиварки на 2-3 літри. Вони займають мало місця і дозволяють готувати невеликими порціями. Для сім’ї з однією дитиною — середні моделі з чашею на 4-5 літрів. Для великої родини — від 6 літрів. 

У мультифункціональних печей діапазон об’ємів набагато ширший: від 1,4 до 12 літрів. За посиланням  https://www.moyo.ua/bt/tekhnika-dlya-kuhni/multivarki-parovarki/multipech/ можна підібрати мультипіч для будь-якої кухні:

  • Чаша до 2 літрів прийнятна для мініатюрної квартири-студії;
  • на 4-6 літрів зручно використовувати в кімнаті стандартної площі (близько 8 квадратних метрів);
  • понад 8 літрів — якщо у розпорядженні великий запас вільного простору.

Потужність

Мультиварці потрібно більше часу на термічну обробку продуктів. Водночас вона витрачає набагато менше електроенергії. Причина — помірна потужність:

  1. У бюджетних рішень — 300-500 Вт;
  2. в середньому ціновому сегменті — 500-900 Вт;
  3. преміумклас — 1000-1500 Вт.

Мультипіч готує максимально швидко. Її експлуатація обходиться трохи дорожче, бо нагрівач споживає від 1000 Вт. 

Призначення

Якщо покладатися на інтуїцію, можна зробити висновок, що мультиварка варить, а мультипічка — пече. Деякі режими збігаються: томління, тушкування, смаження, запікання, йогурт, розморожування, розігрівання. 

Для тих, хто не любить готувати на плиті через те, що їжа підгоряє або википає, — мультиварка Мулінекс з магазину https://www.moyo.ua/bt/tekhnika-dlya-kuhni/multivarki-parovarki/moulinex/.

Потрібна альтернатива аерогриля, фритюрниці чи електрошашличниці? Функціональна настільна електрична пічка легко замінить усі ці кухонні прилади. 

Меню

В списку рецептів для мультиварки більше перших страв та гарнірів. Супи та бульйони в ній виходять ідеальні. Асортимент десертів обмежений, хоча деякі господині примудряються створювати справжні шедеври, комбінуючи різні режими та використовуючи програму «мультикухар».

Мультипіч орієнтована переважно на сухе приготування. М’ясо, риба, морепродукти — наче в ресторанах. Також в її компетенції кондитерські вироби: від простих пирогів до чизкейків. 

Ціна

У обох випадках вартість залежить від технічних характеристик. Середній цінник нижчий у мультиварок. За пічку доведеться викласти більше коштів, але переплата того варта. Наявність такої «штукенції» вдома — чудова можливість ласувати домашнєю швидкоїжею з мінімальним вмістом жиру та збалансованим складом. 

Висновки

Мультиварку краще купити для страв з повсякденного раціону. В неї є функція відкладеного старту, тому можна підлаштувати приготування під прихід з роботи чи ранкові підйоми. 

Мультипіч допоможе влаштовувати дитячі свята та барбекю-вечірки у домашніх умовах без витрат на доставлення.