Інформаційний ресурс Правда.іф продовжує серіюінтерв’ю із заступниками міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Ми розкажемо про основні завдання та цілі, їх сфери керування та допоможемо розібратися франківчанам за що відповідає кожен заступник міського голови.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Сьогодні ми знайомимо із заступником міського голови – Федоровом Віталієм Васильовичем.
-Віталію Васильовичу, яку сферу питань Ви куруєте?
-Відповідно до моїх посадових обов’язків, я координую та спрямовую діяльність Управління інтеграції громад. Також, координую старост сіл, які увійшли до складу Івано-Франківської міської територіальної громади.
-Які основні завдання Ви виконуєте працюючи на цій посаді?
-У мої обов’язки входить спрямування, координування та контроль діяльності Управління інтеграції громад.
Окрім цього, я контролюю та спрямовую діяльність старост та вісімнадцяти радників, яких призначено за селами в Івано-Франківській міській територіальній громаді.
Основне завдання – це координація роботи ОТГ:
-дороги;
-транспорт;
-освітня та спортивна інфраструктура;
-призначення компетентних старост.
-З якими проблемами до Вас можуть звертатися громадяни?
-В першу чергу хочу наголосити, що питання комунікації із мешканцями територіальної громади в нас налаштовано на вищому рівні. Усі бажаючі з питаннями чи проблемами можуть звернутися до мене впродовж онлайн-ефіру на офіційній сторінці у соціальній мережі в Фейсбук або під час прямих ефірів на міських телеканалах. Хочу нагадати, що ми відновлюємо особисті прийоми громадян і вже 20 липня у 100 кабінеті я прийматиму мешканців Івано-Франківської територіальної громади.
Найчастіше до мене звертаються жителі сіл територіальної громади із питаннями щодо межі та захоплення землі.
Проте, наголошую, що звернутися до мене можна із будь-якими питаннями, які турбують мешканців.
– Який алгоритм вирішення проблем Ви пропонуєте людям, які до Вас звертаються?
– Я мешкаю у селі Братківці та нещодавно у мешканців виникло питання щодо збільшення вартості проїзду у громадському транспорті. У групі серед жителів розгорнулася дискусія, що автобус їздить тільки до Велмарту та мешканці почали пропонувати свої варіанти покращеного маршруту.
Алгоритм вирішення проблеми, на прикладі цього питання, полягає у простому – потрібно вміти користуватися засобами комунікації з міським головою та заступниками, які є доступні для кожного бажаючого. Якщо у мешканців громади виникає проблема, то не потрібно звинувачувати та шукати «зраду». Ми працюємо для людей і завжди оперативно реагуємо на усі звернення.
Окрім цього, у кожному селі є радник та утворена дорадча рада і якщо виникає проблема, то ініціативна група повинна написати своє бачення, заслухати на засіданні дорадчої ради та узгоджене рішення запропонувати міському голові на засіданні виконавчого комітету, які відбуваються щотижня. Передбачити ідеальне рішення для всіх ми не можемо, але завжди готові вислухати мешканців з їх пропозиціями.
Якщо підсумовуючи, то алгоритм вирішення проблеми – це колективне звернення, засідання дорадчої ради, звернення до міського голови та озвучення проблеми радником на засіданні виконавчого комітету для подальшого вирішення.
-Що найголовніше у Вашій роботі?
У моїй роботі пріоритети завжди різні, якщо взяти до уваги перші 3 місяці роботи на посаді заступника міського голови, то основний пріоритет – це завершення діяльності юридичних організацій сільських рад і правильна передача майна до відповідних департаментів та управлінь.
Наступне завдання – це визначення кандидатури на посаду радника і старости. Вважаємо, що з цим етапом ми справилися на відмінно.
На сьогоднішній день найважливіше –це сформувати бюджет на подальші витрати для розвитку сіл Івано-Франківської територіальної громади. Планування бюджету на 2022 рік вже розпочалося, тож у найближчий час ми повинні визначитися.
На мою думку, погодження бюджету на розвиток села повинно виглядати так: на засіданні виконавчого комітету з погодження міського голови та фінансового управління ми повинні виділити гарантовану суму на розвиток кожного села. Сума повинна бути невелика, але хоча б у розмірі одного мільйона гривень на кожне із вісімнадцяти сіл.
– Які найближчі цілі, працюючи на цій посаді, Ви собі ставите?
– Якщо говорити про найближчі цілі, то одна із основних – це створення нового комунального підприємства , яке буде обслуговувати села Івано-Франківської територіальної громади. Їх обов’язком буде обслуговування комунальних доріг, будування водовідведення, косіння трави та інші потреби, які є у кожному селі. Потрібно сформувати хоча б одну мобільну групу на всі вісімнадцять сіл, яка матиме обладнання для ямкового ремонту та для малювання розмітки.
У найближчій перспективі ми плануємо встановити додаткові камери відеоспостереження та фотофіксації порушення ПДР. Питання безпеки – це одне із основних завдань.
Також у найближчий час плануємо завершити у громаді формування старостинських округів, призначити старост та надати їм повноваження і фінансування.
-Яка ваша «програма» максимум на посаді заступника міського голови?
-Разом із Управлінням інтеграції громад ми розпочали реалізацію програми розвитку сіл. У цій програмі обґрунтоване широке бачення черговості і пріоритетності капітальних ремонтів доріг, будівництво нових закладів, реконструкції та перебудови для того, щоб у подальшому було чітке розуміння, що хоче громадськість. Усі пропозиції будуть проведені та погоджені з дорадчими радами. Села, які є навколо обласного центру мають усі ресурси, щоб мати вдалу історію успіху.
–Яку користь від Вашої роботи отримає місто та його мешканці?
-Одразу оголосити про користь від моєї роботи неможливо. Проте, я пройшов довгий шлях державною службою та маю великий досвід. Я чітко знаю алгоритм, як розпочати будівництво чи ремонт об’єкту з нуля та як триває підготовка. Якщо не знати усі нюанси, то ці роботи можуть виконуватися у терміні до трьох років, а якщо ти розумієш та чітко виконуєш усі кроки, то за рік можна підготувати земельну ділянку, відведення землі, кошторисну документацію та різні експертизи. Разом з радниками ми вже розпочали глобальні та важливі проекти, які можуть бути реалізовані у короткі терміни.
-Щоб Ви хотіли зробити для міста, але це не входить у Вашу компетенцію?
-Ще з попередньої роботи моя мета – це придбання лінійного прискорювача для Комунального некомерційного підприємства «Прикарпатський клінічний онкологічний центр Івано-Франківської обласної ради». За останні два роки приріст людей, в яких підтвердилася онкологія зросла на 2 тисячі людей. На сьогоднішній день офіційна цифра в яких діагностовано онкологію – 29 тисяч людей, проте цю цифру можна множити на два.
Лінійний прискорювач – це не діагностика, а якісне лікування без пошкодження інших органів. Його вартість приблизно 150 мільйонів гривень.
Друга важлива мета – це питання створення сміттєпереробного заводу. Для мешканців Івано-Франківської територіальної громади – це важливе та критичне питання, адже ще два роки і ми зіткнемося з великою проблемою.
– Дякую за розмову!