Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття спільно з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу розпочинають проєкт “Підвищення спроможності територіальних громад Прикарпаття у розвитку через професійне навчання кадрів в управлінні процесами”.
Оскільки попит на високоякісне навчання серед представників місцевого самоврядування та держслужбовців у регіоні зростає, програми підвищення кваліфікації допоможуть ефективно управляти громадами та реалізовувати плани місцевого розвитку, інформує Правда.іф.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
“Дотепер у ІФНТУНГ ми акцетнували тільки на одній програмі підвищення кваліфікації. Це були короткотермінові семінари із запобігання корупції. Вони і надалі щорічно проводяться для держслужбовців. Наразі виникла потреба у підвищенні кваліфікації працівників у органах влади зокрема й в інших тематичних спрямуваннях”, – розповідає професор кафедри публічного управління та адміністрування, директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Дмитро Дзвінчук.
Як стверджує Дмитро Дзвінчук, минулого року на цю програму отримали 102 місця державного замовлення і навчання за понад 400 осіб профінансували з місцевих бюджетів Прикарпатських громад (Городенківської, Богородчанської, Долинської, Білоберізької, Лисецької).
Особливості програм підвищення кваліфікації
Особливістю програм є їх практична спрямованість, завдяки чому учасники зможуть застосовувати отримані знання у щоденній роботі.
За словами співрозробника програм, доктора наук з державного управління, професора, завідувача кафедри публічного управління та адміністрування Івана Лопушинського, намагались охопити більш широке коло зацікавлених осіб: і державних службовців, і посадових осіб місцевого самоврядування.
На запит органів державної влади та місцевого самоврядування Івано-Франківської області у рамках проєкту розробили сім таких короткострокових програм, кожна з яких враховує потреби регіону та виклики у сфері публічного управління.
Скористатись програмами погодились і інші громади Прикарпаття. У обговоренні взяли участь Калуський міський голова Андрій Найда та Печеніжинський селищний голова Ігор Довірак.
“Органи місцевого самоврядування є практиками. І дуже добре, якщо є такі теоретичні програми, котрі навчатимуть, як правильно діяти в певних ситуаціях і приймати виклики сьогодення. Щоб стратегія була практичною, а не віртуальною”, – каже очільник Калуської громади Андрій Найда.
Вони включають широкий спектр тем та поділяються за такими напрямками:
- Стратегічне управління та планування
- Публічне управління розвитком соціального підприємництва
- Лідерство і керівництво на державній службі
- Забезпечення сталого розвитку волонтерської діяльності
- Діалог як підхід до вирішення чутливих питань
- Комунікація та взаємодія в публічному управлінні
- Комунікатимний етикет публічного службовця.
Державні місця та форми навчання
Варто зазначити, що всі програми пройшли схвалення Національного агенства України з питань державної служби (НАДС) та отримали державне замовлення на 516 місць. Фінансування програм здійснюється за рахунок НАДС.
Навчання проводитиметься з 10 вересня до 10 листопада 2024 року в очній та дистанційній формі, що забезпечить їх максимальну доступність.