В умовах напруженої епідемічної ситуації та за результатами проведених нарад із представниками обласних департаментів охорони здоров’я, освіти та науки, Міністерство охорони здоров’я України наголошує на важливості проведення додаткової посиленої імунізації, а саме – серед дітей дошкільного та шкільного віку, студентів середніх та вищих навчальних закладів без обмежень по віку, а також серед дорослих із груп професійного ризику, зокрема, медичних та немедичних працівників закладів охорони здоров’я, працівників освітніх закладів, службовців силових структур тощо.
Також присутні ділилися проблемними питаннями, які виникають в кожному регіоні щодо проведення додаткових заходів, обговорили співпрацю з відділами освіти та запланували подальші кроки для подолання захворюваності на кір.
Щодо проведення додаткових заходів, експерт з епідеміології Євгенія Чурпіта повідомила, що найближчим часом в області буде проведено спецкомісію, вже підготовлений наказ, розроблений план та визначені координатори з охорони здоров’я, які будуть займатися питаннями верифікації та вакцинації тих дітей, які підлягатимуть щепленню. Також в липні запланований семінар з керівниками управлінь і відділів освіти та представниками ОТГ за участю експертів МОЗ.
Епідеміолог зазначила, що на сьогоднішній день заплановано на вакцинацію 6 тисяч працівників освіти, з них 2 тисячі вже провакциновано. Серед медичних працівників 3 тисячі осіб підлягають імунізації, з них також 2 тисячі вже щеплені.
Слід додати, що в області спостерігається зниження захворюваності на кір серед дорослого населення та дітей віком 15-18 років, тому основна цільова група щодо вакцинації діти дошкільного та шкільного віку. За даними, станом на 12 червня за останній тиждень на кір захворіло 27 осіб – 23 дітей та 4 дорослих. Найбільша кількість випадків кору з початку 2019 року реєструється в місті Івано-Франківську – 415, Долинському районі – 211, Богородчанському – 167, місто Яремче – 154, Тисменицькому – 176, Рожнятівському – 160 та Надвірянянському районі – 105 захворілих.