На Прикарпатті в колишній лікарні облаштували шелтер для переселенців
Диван на коліщатках в темній вітальні

На Прикарпатті в колишній лікарні облаштували шелтер для переселенців

Автор: Світлана Якимчук
25/01/2023 18:52
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.

Шелтер для вимушених переселенців облаштували у селі Маріямпіль на Івано-Франківщині. Там зможуть тимчасово проживати 40 людей. На облаштування прихистку волонтери витратили 1 млн грн.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Гроші для ремонту надав благодійний фонд “Карітас Івано-Франківськ УГКЦ” та Дубовецька територіальна громада. А волонтери привезли меблі та побутову техніку.

Про це кореспондентці Суспільного розповів директор благодійного фонду “Карітас-Маріямпіль” Роман Дзюбак, передає Правда.іф.

На Івано-Франківщині в колишній лікарні облаштували прихисток для переселенців
Фото: Суспільне Івано-Франківськ

На першому поверсі будівлі волонтери відремонтували 10 кімнат, кухню, їдальню та душові кімнати. Адміністраторка нового шелтеру Уляна Фучила розповідає, у прихистку є всі необхідні меблі, побутова техніка та генератор.

“Наприклад, сім’ю — чоловіка та жінку — ми зможемо заселити в окрему кімнату для двох. А одиноких — у спільні кімнати для декількох людей. У нас є кімнати на два, три, чотири, п’ять, шість місць. Ну і будемо просити мешканців стежити за порядком”, — каже Уляна Фучила.

Адміністраторка шелтеру Уляна Фучила. Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Від початку повномасштабного вторгнення до Маріямполя переїхали понад сто людей. Вони спершу жили у місцевій школі, говорить директорка навчального закладу Ольга Осташ. Потім їх переселили до вільних будинків у селі.

“Десятеро людей залишилися проживати в приватному секторі. Але в тих будинках, де вони мешкають, немає елементарних умов. Саме тому ось такий пункт перебування для внутрішньо переміщених людей є дуже потрібним”, — каже Ольга Осташ.

Фото: Суспільне Івано-Франківськ

Будівлі, в якій облаштували шелтер, понад 70 років. Її збудували як резиденцію для католицького священника, розповідає Роман Дзюбак. Згодом у цьому приміщенні була лікарня. Однак останніх декілька років будинок пустував.

“Фактично все готове для заселення перших мешканців. Єдине, що нас поки затримує, це розуміння, за який кошт ми можемо утримувати цих людей. Ще минулого року в “Карітасі” була спеціальна програма для безоплатного проживання переселенців, але зараз ще не вирішені ці питання до кінця. Як тільки ми будемо мати відповідь, то одразу заселятимемо людей”, — розповідає Роман Дзюбак.

За його словами, людям, яких поселять до шелтера, допомагатимуть із пошуком роботи. Також у планах волонтерів розширити прихисток. На другому поверсі хочуть облаштувати кімнати для людей пільгових категорій.