На Прикарпатті влаштували благодійний велопробіг “Слідами Галицької Трансверсальної залізниці”
Диван на коліщатках в темній вітальні

На Прикарпатті влаштували благодійний велопробіг “Слідами Галицької Трансверсальної залізниці”

Автор: Світлана Якимчук
22/09/2024 11:49
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

22 вересня о 10 годині стартував вже традиційний обласний атлетичний велопробіг “Слідами Галицької Трансверсальної залізниці” GTR trail OSTBAHN Галицька Трансверсальна Залізниця, що з’єднувала Поділля і Прикарпаття з Європою залізничним сполученням.

Маршрут проходить майже до кордону між Івано-Франківською та Тернопільською областями до р. Дністер (село Нижнів), протяжність його становитиме 34 кілометри. Траса велотрейлу проходить вздовж залізниці, тобто бездоріжжям, розповідає Правді.іф.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

Організовують його вже п’ять років поспіль (з 2019 року).

Проведення такого заходу передбачає окрім просвітницької та спортивної, благодійну мету – зібрати кошти для потреб військовослужбовців 78 батальйону 102 бригади ТрО.

Історична довідка

Галицька Трансверсальна залізниця (анг.Galician Transversal Railway) — державна 768-км залізниця Австро-Угорщини у коронному краї Галичини від околиць Кракова і Чадця до Гусятина.

У 1880-х роках австрійський уряд виношував ідею будівництва залізничної лінії через усю Галичину, яка сполучила б околиці Кракова із російським кордоном в районі Гусятина на Тернопільщині. Окрім економічного значення, залізниця мала іще й військово-стратегічне і призначалася для швидкого перекидання військ до російського кордону на випадок війни з імперією Романових.

В межах Галичини велося будівництво ділянки Станіславів – Гусятин, яка мала пройти через Тисменицю, Монастирська, Бучач та Чортків. Загальна довжина лінії складала 144 км.

Уже 1 листопада 1884 року ділянка Галицької Трансверсальної залізниці протяжністю 144 км. була відкрита, нею проїхав перший потяг через Станіслав, Хриплин, Тисменицю, Палагичі, Нижнів, Монастириська, Бучач, Чортків, Копиченці, Гусятин і назад, згодом добудована бічна кінцева гілка до Пусто–Іване на Румунській границі. Залізниця зі Станіслава до Гусятина була першою, побудованою урядом на території Східної Галичини. Будівництво першої гілки Хриплин-Тисмениця розпочалось у 1882 році.

у 1939 році зі Станіслава через Тисменицю до Гусятина курсували вісім пасажирських потягів на добу, чотири в одну сторону, а чотири — в зворотному напрямі. Проходив ще й місцевий потяг Станіслав-Тлумач окремою гілкою.

У 1944 році німці, відступаючи з нашої землі, зруйнували залізничне полотно. Пізніше самі жителі розібрали її залишки. Колію не відновлено до сьогодні. Гілка перервана із Хриплина до Бучача, не вистачає 70 км. полотна. Найбільшою перешкодою у відновленні функціонування цієї залізниці є відбудова залізничного моста на Дністрі.

Побудована гілка залізниці Станіслав-Гусятин разом з мостами та всією інфраструктурою за два роки 1882-1884, подиву гідна титанічна праця будівничих. Залізниця була тим сполучником , що з’єднував українські землі з Європою.

Колишні залізничні вокзали які існували на маршруті пробігу або поблизу нього: Тисмениця, Палагичі-Тлумач,  Олешів, Нижнів.