Національний банк вводить в обіг нову пам’ятну монету, присвячену українському письменнику Василю Стефанику
Диван на коліщатках в темній вітальні

Національний банк вводить в обіг нову пам’ятну монету, присвячену українському письменнику Василю Стефанику

Автор: Влада Гнатів
12/05/2021 19:32
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
ЖК Silver, старт продажу, вигідна ціна, сучасне планування.
-Реклама
купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні

Сьогодні Національний банк вводить в обіг нову пам’ятну монету, присвячену українському письменнику Василю Стефанику.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Пам’ятна монета «Василь Стефаник» присвячена 150-річчю від дня народження талановитого українського письменника-новатора, майстра експресіоністичної новели, поета, громадського діяча та політика. Збірка новел «Синя книжечка» стала помітною віхою в розвитку української прози, яка принесла Стефанику загальне визнання, а збірка «Камінний хрест» стала визначною літературною подією.

Номінал монети становить 2 грн, маса – 12,8 г, діаметр – 31 мм. Монета виготовлена з нейзильберу, її тираж становить 35 тис. штук.

На аверсі монети розміщено: угорі – малий Державний Герб України, по обидва боки від якого – 2021; у центрі – стилізовану композицію: на тлі вікна сільської хати – портрет Василя Стефаника, праворуч від якого – колосок, що символізує письменницьке перо; написи: УКРАЇНА (над портретом), номінал – 2 (праворуч), ГРИВНІ (півколом праворуч), ВАСИЛЬ СТЕФАНИК 1871–1936 (унизу півколом); логотип Банкнотно-монетного двору Національного банку України (праворуч між написами).

На реверсі монети на дзеркальному тлі зображено самотню фігуру людини, яка зібралася в далеку путь, на передньому плані – кам’яний хрест, праворуч і ліворуч від якого колоски, по обидва боки від фігури – стилізовані птахи.