В Україні мінімальну пенсію для деяких категорій населення з 1 січня підвищили на 300 грн – до 2400 грн. Це пов’язано з перерахунком мінімальної зарплати.
Як ідется в законі “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, гарантований розмір виплати для частини українців має становити не менш ніж 40% від мінімальної зарплати. З 1 січня вона збільшилася з 5 до 6 тис. грн, відповідно, гарантований розмір пенсії зріс до 2400 грн. З урахуванням, що ще минулого року пенсія для тих, хто виконав вимоги щодо стажу, мала становити не менш ніж 2100 грн, підвищення сягнуло 300 грн.
У січні його отримають ті, хто виконає такі вимоги:
- пенсіонери віком від 65 років;
- жінки мають 30 років стажу, а чоловіки 35 років;
- розмір пенсії до підвищення менш ніж 2400 грн.
Це не останнє підвищення у 2021-му. Також у березні мають провести традиційне осучаснення, у квітні перерахувати пенсії тим, хто працює, двічі збільшити мінімальні виплати.
Із середньою зарплатою можна розраховувати на пенсію орієнтовно 3500 грн. Важливо водночас зазначити, що мільйони українців, зокрема й фізичних осіб-підприємців, офіційно платять податки з мінімальної зарплати. У такому разі коефіцієнт заробітку у формулі буде значно меншим за одиницю, а претендувати можна буде тільки на мінімальну пенсію. Зараз це 1712 грн (якщо є повний стаж, можна отримувати більше).
Нагадаємо, що
В українців можуть забрати пенсії: хто може залишитися без виплат і чому
Наступного року пенсії підвищать у п’ять етапів: коли та на скільки
Маю двох знайомих, один з яких уже «досвідчений» пенсіонер, а другий лише готується до виходу на «заслужений відпочинок». Обоє інваліди. Старший має серйозні проблеми з опорно-руховим апаратом, його визнано інвалідом безстроково. Молодший мусить щомісяця купувати необхідні для нормального життя ліки. І коштує це нині немало.
Власне, на цю тему наштовхнула розмова зі старшим пенсіонером: він дивувався, чому коли інвалід виходить на пенсію, держава не призначає йому додатково до пенсії за інвалідністю ще й пенсію за віком? Адже, за логікою, пенсію за інвалідністю призначають як допомогу на лікування та підтримання здоров’я. Втім, при досягненні пенсійного віку та сама держава «дає право вибирати», та лише одну пенсію. Ту, котра більша. Але ж інвалід до цього часу не одужав, потребує значних коштів на лікування. Втім, як виглядає, у цій ситуації держава умиває руки та залишає сам на сам інвалідів, зрештою, як і інших пенсіонерів, з їхніми проблемами…