Тут дітей навчатимуть правилам дорожнього руху, поводження з вибухонебезпечними предметами, основам життєдіяльності та інше.
Особливістю першого такого класу у нашій громаді є те, що облаштували його в укритті.
«Ми створили клас безпеки відповідно до всіх вимог, тобто в нас є спеціальні освітні центри: це центр мінної безпеки, це центр пожежної безпеки, це центр безпеки життєдіяльності житла, це центр медичної допомоги надання, це центр правил дорожнього руху. Це, власне, те, що діти сьогодні вивчають в школах. І власне, цей центр безпеки буде допомагати, як вчителям, які прийдуть сюди. І тут всі є і методичні матеріали, і посібники, і те, що діти дійсно можуть побачити зображення, як виглядає це», – розповідає про облаштування класу безпеки директорка ліцею №3 Наталія Микула.
Клас поділено на зони. В кожній своя тематика. У час війни важливою є мінна безпека дітей. А тому у новому класі школярі на макетах наочно навчаються розпізнавати та правильно діяти у разі знахідки вибухонебезпечних предметів. У нашій області це перший клас безпеки, який облаштували в укритті. Допомогли у створенні цього приміщення і працівники ДСНС. Саме за їх рекомендаціями підвальне приміщення перетворилось на навчальну інтерактивну аудиторію.
«Кожного дня ми співпрацювали з директором даного навчального закладу. Даний клас відповідно до методичних рекомендацій, згідно зонування приміщення тобто є зона пожежної безпеки, є зона безпеки дорожнього руху, зона правил поводження з вибухонебезпечними предметами, яка дуже правильно облаштована. Тобто там тільки муляжі, обгороджуюча стрічка, тому що навіть макети вибухонебезпечних предметів дітям до рук давати не можна. Також є зона надання домедичної допомоги. Багато матеріалів ми надали з компанії UNICEF, з якими тісно співпрацює ДСНС. Вони розробили дуже багато літератури для навчання як вчителів (як правильно викладати уроки мінної безпеки), так і для учнів», – запевнила керівниця пресслужби ГУ ДСНС в Івано-Франківській області Христина Перцович.
Окрім макетів вибухівки, учням наочно показуватимуть, як діяти у тій чи іншій небезпечній ситуації. У час війни – це радше необхідність. Вже зараз дорослі повинні думати про безпеку дітей.
«Це такий добрий проект в 3-ій школі. Знаю, що інші франківські навчальні заклади також роблять в себе такі класи безпеки. Дехто подався на програму «Бюджет участі», щоби зробити такі речі. І дуже важливо, щоби ми ці речі робили в кожній школі, в кожному навчальному закладі, щоби діти були готові до небезпеки. Віримо в нашу перемогу, віримо в те, що якнайшвидше вона станеться, але питання безпеки – це не тільки війна, це питання поводження, це питання післявоєнного часу. Тому це дуже важливо для дітей, щоби кожна школа мала такий простір», – говорить Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків
У підвальному приміщенні на майже 100 квадратних метрах облаштували: зону перегляду відеоуроків, зони пожежної та мінної безпеки, зона безпеки життєдіяльності, зони домедичної допомоги та психологічного розвантаження, а також ігровий куток. Такі класи безпеки, запевнила директорка Департаменту освіти і науки Вікторія Дротянко, планують облаштувати у всіх навчальних закладах, де дозволить укриття.
Це перший клас в підвальному приміщенні, він обладнаний під те, щоби там діти не лише проводили там час під час тривоги, але й брали якісь навчальні матеріали. До прикладу, перегляд фільмів, навчання з різноманітних предметів. Для того, щоб під час тривоги діти не сиділи в гаджетах, а проводили час з користю, з піснею, з танцями, навчанням. Це перший такий клас, другий клас ми плануємо зробити в ліцеї №20. І поступово там, де дозволяє укриття, зробити такі предметні укриття в кожному закладі», – запевнила заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти і науки Вікторія Дротянко.
Профільні уроки, де дітям розповідають про безпеку життєдіяльності відбуваються один раз на тиждень з 1-го по 11-го клас.
А з тренувальними макетами школярам цей предмет буде в рази цікавіший та корисніший.