Сучасний та затишний дизайн спальні допомагає повноцінно розслабитися, почуватися комфортно й захищено. Центральними елементами цієї кімнати завжди є ліжко і один або два нічні столики, де тримають різні аксесуари, косметику, книжки, окуляри, смартфон або інші гаджети. Які тренди існують у цих меблевих категоріях? Яким аспектам приділити увагу, щоб створити актуальний та зручний простір для безтурботного відпочинку.
Для дизайну спальні загалом важливо витримати контраст: якщо стіни світлі, обирайте меблевий гарнітур у яскравих тонах, і навпаки: білі меблі чудово виглядатимуть на фоні яскравих стін. Також рисами дизайну, що відповідає часу, є відкритий простір, достатнє освітлення, прості форми, рівні поверхні.
Але й цих «вхідних даних» замало, адже сучасний асортимент меблів для спальні настільки великий, що обрати дійсно трендову річ непросто. Спробуємо розкласти все по поличках. Тим більше, що по суті, в цьому році меблеві тенденції можна поєднати у три ознаки.
1. Мінімалізм
Найактуальніший сучасний тренд – безумовно мінімалізм. У такій кімнаті ліжко має бути головним об’єктом і основним акцентом у дизайні. Мінімалістичне ліжко має лаконічний – частіше за все металевий – каркас без узголів’я, надмірностей та прикрас. Але ж знову-таки, якщо ви полюбляєте почитати або подивитися улюблений серіал перед сном, зручніше робити це, спираючись на узголів’я. Одночасно каркас має бути стабільним, міцним та безпечним. Візитна картка мінімалістичної спальні – ліжко-платформа з однотонною білизною нейтрального кольору. Серед кольорів обирайте світлі – білий, сірий, блакитний, рожевий. Ніякого золота або срібла, краще обрати акценти чорного або коричневого кольорів.
Звісно ж, не забувайте про комфорт та здоровий сон: ліжко не повинно займати багато місця у кімнаті, але й бути достатньо просторим для повноцінного відпочинку.
Нічний столик у стилі мінімалізм – це правильна геометрична форма, простота й компактність. Краще, якщо поверхня матеріалу буде блискучою. Обирайте столик з округленим каркасом, з шухлядами з прихованими ручками, вбудованим дзеркалом. Він може бути оснащений прозорою стільницею, декількома скляними поличками.
2. Функціональність
У трендовій спальні кожна річ має добре продуманий функціонал. Тому якщо ліжко – то тільки з вбудованими нішами для зберігання білизни й подушок. Поміркуйте над варіантом з підйомним механізмом, таке ліжко здатне виконувати функцію комода. Функціональність ліжка збільшує також м’яке узголів’я, вбудовані полички, підлокітники, нішу, де можна покласти гаджет. Ліжко на високих ніжках полегшую прибирання у спальні.
Матеріал виготовлення може бути будь-яким, функціональним здатне бути ліжко з металу, дерева, ДСП та МДФ. Колір також не головний параметр, орієнтуйтеся на загальну кольорову гаму кімнати.
Функціональний туалетний столик має висувні шухлядки для зберігання особистих речей. Це може бути як витончений столик з дерева з мінімумом додаткових елементів, так і масивний виріб з надбудовою, тумбою і декількома дзеркалами. Головне – щоб він відповідав вашим потребам.
3. Природні матеріали
Спальня – не місце для токсичних матеріалів, хоча сучасні українські виробники добросовісно підходять до цього питання, тому пластикові меблі або вироби з ДСП завжди мають сертифікат якості і не шкодять здоров’ю. Але сьогодні прихильність до усього природного стала справжнім трендом. Тому якщо ви хочете відповідати цій тенденції, обирайте ліжко саме з дерева. Найбільш затребувані сьогодні породи дерева – сосна, ясень, бук, вільха. Каркас може бути оббитий натуральною тканиною або мати нетоксичне покриття, наприклад, лаком на водній основі.
Цей тренд більше про натуральні матеріали та природні кольори, ніж про форми та сенси. Свіжість, здоров’я, гармонія – саме те, що треба для спальні, чи не так?
Які ще матеріали вписуються в еко-стиль:
- ротанг;
- бамбук;
- корок;
- лоза.
Доповніть його плетеним нічним столиком або виробом із металу. Уникайте скла, синтетичних матеріалів і особливо пластику. Жовтий, зелений, коричневий, бежевий – ось гамма кольорів, які можна поєднати у спальні, що відповідає натуральному тренду.
Якому тренду ви б не надали перевагу, дуже важливо, щоб у спальні ви почувалися розслаблено й затишно. Нехай це буде вашим головним орієнтиром при виборі меблів.