-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Про що насправді розмовляли Порошенко і Путін: думка експерта

-Реклама-spot_img
spot_img

Телефонна розмова Порошенка і Путіна свідчить про існування певних домовленостей і компромісів щодо місії ООН на Донбасі. Те, що співрозмовники говорили про обмін військовополоненими, більше схоже на прикриття.

Україна готова до компромісів по миротворцям?

Таку думку сайту “24” висловив співголова ГІ “Права справа” Дмитро Снєгирьов.
За його словами, вочевидь, у переговорному форматі Волкер-Сурков були досягнуті домовленості щодо миротворців, які вирішили закріпити безпосередньо на державному рівні Україна – Росія. Адже без згоди Києва і Москви введення миротворців неможливе.
“Порошенко і Путін, можливо, обговорювали модальність введення місії ООН, згідно з російським сценарієм, і, відповідно, виконання Україною політичної частини “Мінська-2”. Тобто поетапне введення миротворців – спочатку місія розташовується на лінії розмежування, потім амністія бойовиків, проведення виборів і надання особливого статусу ОРДЛО. Після чого місія розширюється. І все це завуальовано під розмову про обмін військовополоненими,
– переконаний Снєгирьов.
На думку експерта, розмова Порошенка і Путіна не випадково відбулася після заяв Держдепу США, що Росія не виконує мінські домовленості. Путін, вважає фахівець, знову перехопив ініціативу і дав пас Україні, поговоривши з Порошенком, показуючи, що РФ ніби виконує угоди.
“Тому є велика ймовірність, що в Радбезі ООН проголосують за резолюцію щодо миротворців у російському варіанті. В такому випадку обстріли можуть бути припиненими. Але не більше. Реалізується абхазький сценарій Суркова. Введення місії по лінії розмежування – де-факто визнання псевдореспублік, які політично будуть після виборів інтегровані в політичне поле України для дестабілізації нашої держави”, – наголосив Дмитро Снєгирьов.
Нагадаємо, 13 лютого у ЗМІ з’явилася інформація про телефонну розмову Порошенка з Путіним із нагоди річниці схвалення других мінських угод. Президенти обговорювали питання подальшого обміну військовополоненими. Факт розмови підтвердив прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков.
Що таке миротворча операція? Міжнародні дії або заходи, спрямовані на виконання миротворчих чи гуманітарних завдань, які здійснюються за рішеннями Ради Безпеки ООН відповідно до Статуту ООН, ОБСЄ, інших міжнародних організацій, які несуть відповідальність у сфері підтримання міжнародного миру і безпеки. А так само дії і заходи багатонаціональних сил, багатонаціональних військових формувань високої готовності, які проводяться під загальним контролем Ради Безпеки ООН.
Мета місії – запобігання виникненню міждержавних або внутрішніх конфліктів. Операції зі встановлення миру проводяться за обов’язкової згоди сторін конфлікту. Резолюцію про введення миротворців ООН повинні одноголосно підтримати всі постійні члени Радбезу ООН: США, Китай, Росія, Франція, Великобританія. Україна не є постійним членом Радбезу ООН.

Джерело

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні