Володимир Муссур, з смт Брошнів-Осада, що на Івано-Франківщині, виготовляє прилади нічного бачення для бійців, а нещодавно разом з кумом зробив, як називає його, сухопутний дрон для замінування ворожих позицій та евакуації поранених.
Про це дізнався ГЛУЗD.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Останні кілька років Володимир займався весільною відеозйомкою.
На початку широкомасштабного вторгнення чоловік придумав бюджетний прилад нічного бачення з матеріалів, які були під руками.
“Мій друг сказав, що його батько в Авдіївці і їм потрібен прилад нічного бачення. На передовій усі їздять без фар, навіть сигарету прикурити не можна, і стається багато аварій. Я, як відеооператор, придумав нічничок, щоб військові бачили дорогу. Це бюджетний прилад із системою відеоспостереження”, — розповідає Володимир.
У Брошнів-Осаді є близько 10 механіків, які займаються ремонтом автомобілів для бійців.
“Якось ми зібралися в гаражі, щоб порадитися щодо однієї машини, — як лікарі на консиліум. Думали, як бюджетніше відремонтувати. І тут кум питає про останні новини, бо не має часу дивитися, а я, коли паяю камеру, можу їх слухати. Розповідаю, що в Севастополі в бухту заплили морські дрони і бахнули їхнього флагмана. Ми почали говорити, що є морські дрони, повітряні, а наземних немає”, — ділиться Володимир.
Відтоді чоловіки почали робити наземні апарати з дистанційним керуванням.
Перший назвали “Примара”. Дальність управління ним — до одного кілометра, також є відеоконтроль.
Відправили його на передову знайомим. Після цього почали звертатися військові, що їм би такий для евакуації поранених — і він теж уже на фронті.
“Планували зробити дрон-камікадзе, але вийшов багаторазовий. Він може скинути протитанкову міну, повернутися цілим назад, щоб військові його зарядили, і далі поїхати на позицію. Ми придумали механізм на гумці, щоб скидати міни. Скоро будемо відправляти його на передову, ще маємо дещо удосконалити”, — ділиться Володимир.
Чоловіки планують також зробити наземний апарат з дистанційним керуванням для довезення вантажів.