Ще декілька років тому існували лише чотири покоління мобільного зв’язку. Проте наразі оператори активно переходять на використання мережі п’ятого покоління. У світі 5G-мережа присутня вже в 34 країнах. В Україні використання мережі п’ятого покоління знаходиться на початковому етапі.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Що являє собою 5G-мережа
Поширення технології 5G є досить швидким. Однак, технологія не зовсім відповідає очікуванням користувачів. 5G NR надає можливість переходу на нові частоти передачі даних від антен зв’язку до телефону абонента. Загалом, це означає більш швидкісну мережу. Вона дозволить вільно передивлятись відео високої якості чи грати в гральних клубах, використовуючи бонуси на день народження казино.
5G – наступне покоління мобільного зв’язку. Наразі воно функціонує переважно як доповнення мережі 4G LTE, збільшуючи місткість мережі. Категорії 5G, які відрізняються використовуваними частотами:
- Середньочастотний діапазон;
- Низькочастотний;
- міліметровий або mmWave.
Особливості технології 5G:
- Масивні MIMO: технологія передбачає використання на приймачі декількох антен. Вони збільшують швидкість передачі даних і якість сигналу;
- нові діапазони: Технологія 5G планує використовувати більш високочастотні діапазони, відмінні від тих, які займають мережі LTE. Однак, це вимагатиме збільшення потужності передавачів та щільне розташування станцій;
- network slicing: мобільні оператори зможуть створювати ізольовані мережі, призначені для конкретних потреб (наприклад, забезпечення відеопотоку). Мережі нового покоління будуть здатні підлаштовуватися під різноманітні застосування;
- D2D (Device-to-device): пристрої, розташовані поруч, зможуть обмінюватися даними безпосередньо один з одним, без залучення до процесу проміжних станцій.
Що отримають користувачі
Впровадження технології 5G призведе до суттєвого збільшення швидкості передачі даних. Попереднє тестування продемонструвало пікові показники: близько 25,3 Гбіт/с. Реальні швидкості, доступні звичайним користувачам будуть в межах 10 Гбіт/с. Це дозволить миттєво завантажувати об’ємні файли та фільми в Full HD-якості.
Поширення мереж 5G можливо витіснить Wi-Fi. Завдяки мережі п’ятого покоління будь-який смартфон, планшет або ноутбук матиме цілодобовий доступ до інтернету незалежно від наявності роутерів поруч.
Коли чекати 5G в Україні
Ще достеменно невідомо коли саме технологія наступного покоління з’явиться на території нашої держави. В травні 2019 року Президент України підписав указ “Про забезпечення послуг для впровадження системи рухомого зв’язку п’ятого покоління”, який відкрив шлях інноваціям до країни.
У лютому 2020 року українське Міністерство цифрової трансформації отримало консультаційну підтримку компанії Ericsson, яка стосується фіксованих і мобільних систем зв’язку нового покоління LTE-Advanced і 5G. Відповідальними особами були підписані документи.