Румунія хоче Буковину, Угорщина –Закарпаття: наскільки небезпечні заяви іноземних політиків про розподіл України в разі поразки
Диван на коліщатках в темній вітальні

Румунія хоче Буковину, Угорщина –Закарпаття: наскільки небезпечні заяви іноземних політиків про розподіл України в разі поразки

Автор: Орися Корчун
31/01/2024 14:05
-Реклама
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов

Методички Жириновського живуть через заяви таких політиків. Пише 5 канал

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

Праві політики з Угорщини та Румунії зазіхають на українські землі. Заяви вони набелькотали синхронно, в один день. І це трапилося невипадково. Зв’язок цих політичних сил із росією є очевидним. У Румунії праві політики-маргінали регулярно ходять на килим до посольства московії у Бухаресті. А про угорську політику і її поклоніння москві годі й говорити. Усі готуються до виборів.

Під тужливі пісні про минуле країни в румунському місті Яшь з’їзд проводить права партія AUR. Здавалося б, звичайна подія для країни, де цього року проведуть вибори. Але до трибуни виходить один із лідерів політсили Клаудіу Тизріу.

“Ми не будемо справді суверенними, поки не реінтегруємо румунську державу в її природних кордонах. Бессарабія має повернутися додому. Північна Буковина не може бути забута, південна Бессарабія, Герца, Закарпаття, все, що було і є румунської нації, має повернутися в межі держави. Молдова відома. Молдова Штефана має бути вдома, в Румунії”, – заявив лідер партії AUR.

Румунський політик зазіхнув на територіальну цілісність одразу двох сусідок: України та Молдови. Марить загарбанням земель, які колись були під окупацією Румунського королівства. Ідея далеко не нова: вона то вмирає, то знову народжується в румунській політиці. І точно не є популярною серед більшості населення країни-сусідки. Натомість партія AUR користається будь-якими методами, аби лишень наростити популярність. Скажімо, під’юджують фермерські протести в Румунії.

“AUR набирає 18%, це не мало, бо на минулих виборах вони мали 9%. Вони подвоїли свої результати. І ще цікаве відбувається перед виборами до Європарламенту, ця партія переходить у формат такої собі парасольки для інших так званих націоналістичних партій”, – пояснила журналістка-міжнародниця видань “Главком” та Stopfake Маріанна Присяжнюк.

І ці партії грають на “антинатівських” та “антиєвросоюзівських” темах. Що цікаво – намагаються політики паразитувати і на “уніонізмі”: ідеї об’єднання Румунії з Молдовою. Хоча й не гребують кидати різкими заявами проти офіційного Кишинева. Одначе, попри всі ці процеси, Румунія залишається вірним партнером України. І про це не варто забувати. Чого не скажеш про Угорщину. Акурат того ж дня активізувалися місцеві маргінали.

Ласло Тороцкаї – чоловік із вельми сумнівним минулим. Він очолює праву партію Mi Hazank, українською – “Наша батьківщина”. Політика за провокації, що він чинив, не раді бачити вже в декількох країнах. Тепер ж Тороцкаї зазіхнув на українське Закарпаття. Бовкнув, мовляв, якщо Україна програє у війні, то його партія може претендувати на регіон. Політсила Тороцкаї має мізерний вплив у самій Угорщині – декілька місць у парламенті.

“Негідник! Закарпаття є нерозривною частиною України. Ця людина дуже недалека, у нього навіть вищої освіти немає. Колись він вийшов із такої партії як “Йоббік” – це ультрарадикал. Це чергове пробиття дна в угорській політиці”, – наголосив голова угорської громади м. Києва та Київської області Тібор Томпа.

І все це відбувалося в очікуванні важливої події. Угорщина та Україна ведуть перемови про зустріч двох лідерів: Володимира Зеленського та Віктора Орбана. Хоча ні останній, ні загалом угорська влада вислови Ласло Тороцкаї не засудили.

“Методички Жириновського живуть через заяви таких політиків. Ну, і фінальним акордом цього має бути заява Маші Захарової, яка вийде і скаже: “Ну ми ж попереджали”, що Захід хоче окупувати Україну”, – зауважила Маріанна Присяжнюк.

ЄС цього року обиратиме новий склад Європарламенту. І росія не сидить осторонь. Маргінальні партії намагаються будь-що заробити рейтинги. І тут їхні інтереси збігаються із московитськими. Адже Кремль хоче розхитати єдність Євросоюзу. До того ж у низці країн цього року проведуть цілий каскад виборів. Як-от у Румунії, де обиратимуть і президента, і парламент, і місцеві ради.

Сергій Барбу, “5 канал”

Нагадаємо Росія через email-розсилку, намагається посіяти паніку серед українців – СБУ