-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

Руслан Савчук: Ситуація з поширенням гепатиту “А” на Прикарпатті напружена, але контрольована

-Реклама-spot_img
spot_img

Сьогодні в.о. директора департаменту охорони здоров’я ОДА Володимир Дзьомбак та головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області Руслан Савчук провели брифінг щодо ситуації із поширенням в області гепатиту “А”.

Про це інформує кореспондентка Правда.іф.

Руслан Савчук: Ситуація з поширенням гепатиту "А" на Прикарпатті напружена, але контрольована

За словами Руслана Савчука, ситуація на Прикарпатті напружена, але контрольована.

“Впродовж жовтня на Прикарпатті зареєстровано 12 випадків захворювання на гепатит А. У стаціонарі КНП «ОФПЦ ІФ ОР» перебуває 8 пацієнтів, 3 дітей, 5 дорослих, у яких виявили гепатит А. Стан пацієнтів середньої важкості. Всі вони госпіталізовані в період з 13 жовтня по 2 листопада. Випадки захворювання ними на гепатит А є поодинокими та не пов’язані між собою”, – каже Руслан Савчук.

Руслан Савчук: Ситуація з поширенням гепатиту "А" на Прикарпатті напружена, але контрольована

Він також наголосив, що випадки гепатиту А на Прикарпатті не пов’язані зі спалахом захворюваності у Вінниці. По місцю проживання пацієнтів проведено знезараження приміщень, тому поширення захворювання через предмети побуту виключено. У одного з дітей клас перевели на онлайн-навчання. Виявлено 21 контактну особу, у одного з них уже підтверджено гепатит А.

“Нещодавно ми отримали 300 доз вакцин від гепатиту А, половину з них ми віддали військовим, інші у Вінницьку область”, – каже Руслан Савчук.

- РЕКЛАМА-
Руслан Савчук: Ситуація з поширенням гепатиту "А" на Прикарпатті напружена, але контрольована

Для довідки

Вірусний гепатит А – захворювання печінки вірусного походження, що може мати як легкий, так і важкий перебіг. Основні факти Вірус гепатиту А (ВГА) передається внаслідок уживання забруднених харчів або води. Ризик інфікування ВГA пов’язаний з відсутністю безпечної води і поганими санітарією та гігієною (наприклад, брудні руки). ВГА гине через 5 хв кип’ятіння.

За кімнатної температури в сухому середовищі він зберігається протягом тижня, у воді — від 3 до 10 місяців, у випорожненнях — до 30 діб. Майже всі інфіковані повністю одужують від ВГА, однак зрідка бувають випадки, коли інфіковані помирають від блискавичної форми ВГА. Після перенесеного захворювання на ВГА формується довічний імунітет.

Симптоми

Інкубаційний період ВГА (період з моменту інфікування до появи перших клінічних проявів) зазвичай триває 14–28 днів. Симптоми ВГА можуть бути як легкими, так і тяжкими.

Найбільш розповсюджені симптоми ВГА:

  • виражена загальна слабкість та підвищена втомлюваність;
  • підвищення температури тіла;
  • втрата апетиту;
  • діарея;
  • блювота;
  • неприємні відчуття в животі;
  • важкість у правому підребер’ї;
  • потемніння сечі (до кольору пива);
  • жовтяниця (пожовтіння склер та шкіри) — буває у 70% дорослих людей.

Проте не у всіх інфікованих проявляються всі ці симптоми.

Профілактика

1. Дотримуйтеся правил особистої гігієни: мийте руки перед уживанням їжі, а також після кожного відвідування туалету.

2. Пийте лише кип’ячену воду: кип’ятити слід не менше 10 хв.

3. Добре мийте овочі, фрукти, зелень та ягоди перед уживанням.

4. Не займайтеся самолікуванням. Тільки лікар може діагностувати вірусний гепатит A і надати рекомендації щодо режиму та лікування.

5. На ринку доступні кілька ін’єкційних інактивованих вакцин проти вірусного гепатиту А. Виробники рекомендують дві дози вакцини для забезпечення більш тривалого захисту після щеплення (5–8 років). Для дітей у віці до одного року ліцензованих вакцин немає.

У країнах з високою ендемічністю використання вакцини обмежене, оскільки більшість дорослого населення має природний імунітет у результаті перенесеного колись захворювання.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні