Неподалік Мукачева радянська влада побудувала приховану радіолокаційну станцію. Цей об’єкт повинен був виявляти і попереджати про ракетні удари. Військові приховували навіть від рідних, чим саме займаються на РЛС. Подробиці дізнавалися журналісти програми «Спецкор» на телеканалі 2+2.
Нині напіврозсекречена радіолокаційна станція «Дніпро» працює в космічній галузі, на її територію почали пускати екскурсії. Основне завдання працівників цього об’єкту — спостерігати за всіма космічними об’єктами над Західною Європою, Середземним морем та Північною Африкою. Українські військові також співпрацюють з РЛС, але це вже секретна інформація.
«Дальність 2500 кілометрів дає змогу виявляти з великою надійністю космічні об’єкти розміром у футбольний м’яч», — пояснює потужність РЛС Микола Жураківський, керівник західного центру радіотехнічного спостереження.
РЛС «Дніпро» — західна частина протиракетного щита усього Радянського Союзу. Протягом 40 років цей об’єкт безперервно прикривав західні кордони СРСР від можливого ядерного удару, але за всі роки функціонування на табло так і не висвітилася ціль №1. Її фахівці стежили за стартом європейських та американських балістичних ракет.
Щоб приховати свою діяльність, була вигадана легенда, нібито тут розташована база повітряних сил. Для правдоподібності на станції були надувні літаки МіГ-29, періодично їх переставляли з одного кінця антени в інший.
Після розпаду СРСР радіолокаційна станція продовжила роботу у системі протиракетного щита. До 2009 року Росія платила за послуги РЛС 1,5 мільйони доларів щороку. Після розірвання договору з Москвою, станцію хотіли ліквідувати, але з 2014 року влада взялася за модернізацію.
2specifies