Створює шедеври з дерева та рятує громаду від пожеж: історія талановитого різьбяра-вогнеборця з Косівщини Миколи Слижука
Диван на коліщатках в темній вітальні

Створює шедеври з дерева та рятує громаду від пожеж: історія талановитого різьбяра-вогнеборця з Косівщини Миколи Слижука

Автор: Олег Мамчур
14/11/2024 21:04
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
-Реклама
-Реклама
Готелі Reikartz і контакти, Україна
-Реклама
Азов

Микола Слижук — надзвичайно талановита людина, яка поєднує в собі риси майстра художньої обробки дерева та добровольця-рятувальника. Житель села Брустури, він не лише активно долучається до творчого життя своєї громади, але й віддано працює в лавах Добровільної пожежної команди, допомагаючи односельцям у різних надзвичайних ситуаціях. Його історія — це приклад того, як любов до рідного краю може надихнути на великі справи.

Історією майстра та добровольця-рятувальника поділились на сайті ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ремонт зарядних станцій BGA, якість і надійність.
Ремонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”

“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.

«Вступивши до лав добровільної пожежної команди, Микола миттєво став важливою її частиною. Він бере участь у гасінні пожеж і реагує на інші надзвичайні ситуації, завжди готовий допомогти і захистити своїх односельців. Його рішучість і самовідданість виявляються у будь-яких ситуаціях, що потребують людської підтримки та сміливості, і ці риси знаходять своє відображення як у його професії, так і в творчості», – йдеться у дописі.

Народившись у селі Брустури Косівського району, Микола змалку відчув важливість традицій. Залишившись сиротою у п’ять років, він зростав під наглядом прабабусі та дідуся, які були знаними різьбярами. Саме дідусь і прабабуся відкрили для нього світ різьблення, і вже у дев’ять років він створив свій перший витвір — настінний хрестик. До 16 років із його рук вийшла перша складніша робота — шкатулка з інкрустацією, що засвідчила народження талановитого майстра.

З часом, вироби Миколи стали справжніми мистецькими шедеврами, які користуються попитом серед туристів і прикрашають виставкові зали, храми та приватні колекції. У 2015 році його визнали переможцем обласної програми «Молодий лідер Прикарпаття» у номінації «Кращий молодий майстер художньої обробки дерева». Сьогодні у його творчому арсеналі — різноманіття виробів: шкатулки, тарелі, свічники, пудрениці, вази, топірці, рахви, навіть столики для шахів. Особливе місце в його доробку займають сакральні предмети, в яких він зберігає і передає естетику гуцульського орнаменту.

«Кожен його витвір — це поєднання майстерної різьби з інкрустацією, ретельного відчуття матеріалу і глибокого розуміння форми та декору. Життя Миколи Слижука — це шлях постійного самовдосконалення і безперервного пошуку, що сповнюють його роботи високим художнім змістом. Його вироби знаходять своє місце в домівках не лише в Україні, а й за кордоном, несучи тепло і талант українського майстра до нових берегів», – додають у ДСНС.