Микола Слижук — надзвичайно талановита людина, яка поєднує в собі риси майстра художньої обробки дерева та добровольця-рятувальника. Житель села Брустури, він не лише активно долучається до творчого життя своєї громади, але й віддано працює в лавах Добровільної пожежної команди, допомагаючи односельцям у різних надзвичайних ситуаціях. Його історія — це приклад того, як любов до рідного краю може надихнути на великі справи.
Історією майстра та добровольця-рятувальника поділились на сайті ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області.
«Вступивши до лав добровільної пожежної команди, Микола миттєво став важливою її частиною. Він бере участь у гасінні пожеж і реагує на інші надзвичайні ситуації, завжди готовий допомогти і захистити своїх односельців. Його рішучість і самовідданість виявляються у будь-яких ситуаціях, що потребують людської підтримки та сміливості, і ці риси знаходять своє відображення як у його професії, так і в творчості», – йдеться у дописі.
Народившись у селі Брустури Косівського району, Микола змалку відчув важливість традицій. Залишившись сиротою у п’ять років, він зростав під наглядом прабабусі та дідуся, які були знаними різьбярами. Саме дідусь і прабабуся відкрили для нього світ різьблення, і вже у дев’ять років він створив свій перший витвір — настінний хрестик. До 16 років із його рук вийшла перша складніша робота — шкатулка з інкрустацією, що засвідчила народження талановитого майстра.
З часом, вироби Миколи стали справжніми мистецькими шедеврами, які користуються попитом серед туристів і прикрашають виставкові зали, храми та приватні колекції. У 2015 році його визнали переможцем обласної програми «Молодий лідер Прикарпаття» у номінації «Кращий молодий майстер художньої обробки дерева». Сьогодні у його творчому арсеналі — різноманіття виробів: шкатулки, тарелі, свічники, пудрениці, вази, топірці, рахви, навіть столики для шахів. Особливе місце в його доробку займають сакральні предмети, в яких він зберігає і передає естетику гуцульського орнаменту.
«Кожен його витвір — це поєднання майстерної різьби з інкрустацією, ретельного відчуття матеріалу і глибокого розуміння форми та декору. Життя Миколи Слижука — це шлях постійного самовдосконалення і безперервного пошуку, що сповнюють його роботи високим художнім змістом. Його вироби знаходять своє місце в домівках не лише в Україні, а й за кордоном, несучи тепло і талант українського майстра до нових берегів», – додають у ДСНС.