Донедавна 72 сходинка Форбс зі статками в $1 і 3 млрд. Меценат і колекціонер російського живопису, якого ще торік облизували на державних телеканалах.
Цього тижня він став втікачем. Разом із родиною відлетів до Лондона. Він раптом заборгував державі велику суму грошей, у його бізнесі знайшли підозрілі оборудки, а більшість його активів арештували.
За дивним збігом обставин його ключову компанію вже перепродали фірмі підконтрольній державній корпорації Роснєфть друга Путіна Ігоря Сєчіна.
Тій самій, яка відібрала колись власність ЮКОСа у іншого бізнесмена непідконтрольного Кремлю – Михайла Ходорковського.
Економіст Михайло Гончар пояснює чому під роздачу потрапив Мінц. На початку року він та ще майже сотня найбагатших росіян включені у розширений список санкцій Мінфіну Сполучених Штатів.
Російська влада намагаючись вберегти себе, прибирає персон зі списку найменш лояльних до влади.
Російська опозиціонерка Ольга Курносова каже, Мінца підвело його минуле. От він і вирішив втекти пошвидше закордон.
Залишатись чесним і незалежним бізнесменом в Росії сьогодні неможливо – тому багато хто і виїжджає закордон.
Нещодавнє дослідження лондонського ринку нерухомості показало, що кількість росіян бажаючих купити там нерухомість виросла з 2014 року в 4 рази.
За цей час матінку Росію покинуло 4 товстосумів із сумарним доходом $37 млрд. Серед них банкіри Михайло Фрідман та Олексій Кузьмичов, олігархи Мільнер і Риболовлєв. І тенденція триває – опитування показує що 2 третини російських топ-менеджерів хочуть залишити Росію.
Частиною цієї еліти хоче бути і російська влада. Принаймні їхні діти уже давно там.
Ось приміром дочка речника Путіна – Дмитра Пєскова. Ліза навчалася у Франції і вже тривалий час живе у Парижі. Там же зараз навчаються і її молодші брати Міка і Дені.
Дочка Лаврова – міністра закордонних справ Росії узагалі громадянка США і навіть російською розмовляє не дуже. Катерина народилась у Нью-Йорку.
А це патріот русского мира Сергій Желєзняк. Він хоробро відправив своїх дочок в лігво західного світу на навчання до Великої Британії.
Ще один великий патріот Росії – Володимир Жириновський. Його онуки Сергій і Олександр навчаються в елітній швейцарській школі.
Тепер у золотих діток теж можуть бути проблеми. Їхні картки теж можуть заблокувати, як і грошові перекази.
Бізнесмен Костянтин Боровий пояснює, росіяни стали масово виїздити закордон ще з 1990-х. Спершу громадянами ставали колишні агенти КДБ, пізніше закордон почали виїжджати грошовиті люди зі звязками.
Розширення санкцій, обмеження вїзду і замороження капіталів. Усе це мало б повернути російських бізнесменів на батьківщину. Та вони не поспішають.
Джерело
Топ-5 російських VIP-чиновників, що “сховали” родину на Заході (відео)
Борис Мінц – один із будівничих Москви. Власник найбільших бізнес-центрів столиці Росії.
НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ
Comments are closed.
Лолита деньги за границей хранит ?
Та біс із тим агресором… А чого про наших ви мовчите? Чи у редактора памперс зразу мокрим стане? Підлабузники… Гиги