Подорожі по мальовничих печерах – це завжди захоплення, романтика, а іноді – й адреналін.
Навіть люди, які звикли до комфортабельного all inclusive на іноземному морському курорті іноді замислюються про знайомство з таємничим підземним світом печер. І в Україні можливостей задовольнити свою цікавість чимало, пише Depo.ua.
Пропонуємо підбірку найкрасивіших печер нашої країни.
1. Атлантида
Недалеко від Кам’янця-Подільського розташоване справжнє диво — триповерхова печера, прикрашена сталактитами та сталагмітами, що простягається на 2,4 км.
2. Печера Романія або Дружба
Печера захована в лісі на околиці села Мала Уголька на Закарпатті. Загальна довжина печери – 1 км, а глибина – 46 метрів. Щоб познайомитися з її красотами, туристам необхідно отримати дозвіл адміністрації Карпатського заповідника. Стіни печери прикращають сталактити різноманітної форми, що створює просто безмежний простір для фантазії.
3. Оптимістична печера
Найдовша в світі гіпсова печера розташована поблизу села Королівка на Тернопільщині. Оптимістична простягається на 240 км і займає площу біля 2 га. Гостей печера заворожує дивовижними сталактитами та геліктитами. Для вчених свого часу печера стала справжньою знахідкою — до часу її відкриття вважалося, що геліктити можуть з’являтися лише у вапнякових печерах.
4. Млинки
Печера довжиною у 47 км знаходиться біля села Залісся на Тернопільщині. Гості потрапляють у справжній лабіринт, наповнений вражаючими цікавинками — стіни печери вкривають кристали різних розмірів та кольорів. Пробираючись “кімнатами” Млинків можна завести цікаві знайомства — у печері живе аж чотири види кажанів.
5. Скитська
Печера знаходиться у Чернівецькій області на околиці села Звенячин і більшості відома під назвою “Гострі Говди”. Пробираючись лабіринтами довжиною у 3,5 км, більшість гостей прагнуть на власні очі побачити Кришталеву залу – найкрасивіше місце печери.
6. Попелюшка
Печера з казковою назвою розташувалась у Чернівецькій області і частково знаходиться на території Молдови. Вхід в печеру знаходиться у селі Подвірне Новоселицького району.
“Попелюшка” простягається на 90 км і посідає 8-ме місце в рейтингу найбільших печер світу. Підземне диво розширяється на три рівні, мандрівники можуть побачити величезні галереї, підземні озера та дивовижні фігури з кристалів. Заради туристів печеру прикрасили фігурами з глини – зокрема, тут можна побачити фігурку самої Попелюшки.
7. Озерна або Блакитні озера
Вхід в гіпсову печеру знаходиться поблизу села Стрілківці на Тернопільщині. Щоправда, так просто в неї не потрапити — в Озерну пускають лише спелеотуристів з великим досвідом, і те – лише у ближні зали. Щоправда і там можна побачити чимало красивого – підземні озера, кам’яні квіти і сталактити створюють незабутній антураж. Довжина печери – 120 км.
8. Вертеба
Вхід у печеру мандрівники знайдуть неподалік від села Більче-Золоте на Тернопільщині. Цікава Вертеба, в тому числі тим, що у ній розташувався цілий підземний музей. Під час екскурсій туристів знайомлять з історією Трипільської культури.
Історики від Вертеби, ходи якої простягаються на 9 км, у захваті — тут знайшли чимало пам’яток часів енеоліту.
Сама печера прикрашена невеликими сталактитами, а чимало кажанів обрали її за домівку.
9. Кристалічна
У цій печері все обладнано для спокійних і комфортабельних екскурсій, тож туристи можуть роздивитися числені композиції з різнокольорових кристалів. Аби потрапити всередину печери, треба відвідати село Кривче на Тернопільщині.
10. Страдчанська
Печера розташована біля села Страдч на Львівщині, у надрах Страдчанської гори. Вже у передній галереї гості можуть побачити каплицю – кам’яний хрест і стілець для сповіді збереглися з XI століття. Історики вважають, що за давніх часів тут існував монастир, а блукаючи печерою, можна скласти приблизні уявлення про чернечий побут тих часів.