-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У 15 селах Прикарпаття є вулиці, названі на честь одіозного радянського діяча Галана

-Реклама-spot_img
spot_img

У 15 селах Івано-Франківської області є вулиці, названі на честь радянського діяча Ярослава Галана. А в Чернієві вулиця має ім’я Валентини Терешкової.

Про міфи навколо перейменувань населених пунктів та вулиць у межах декомунізації Суспільному Карпати розповів історик, директор Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери Ярослав Коретчук.

У травні 2020-го року франківські декомунізатори спрямували звернення до Черніївської сільської ради про те, що “на її території є вулиця, названа на честь Валентини Терешкової – космонавтки, депутатки Державної Думи Російської Федерації. Вона активно підтримувала окупацію Кримського півострова, виступила у Думі з ідеєю обнулити терміни для Володимира Путіна. Тобто, щоб він знову був президентом. Вважаємо, що не може бути на Прикарпатті вулиць, названих на честь таких одіозних особистостей”.

- РЕКЛАМА-

Минув рік, однак результату до сих пір немає.

“Поки що, на жаль, від територіальної громади Івано-Франківська я не отримав конкретної відповіді про те, чи було проведено зміну назви цієї вулиці. Адже доволі часто це довготривалий процес, – говорить Ярослав Коретчук.

Буває, що влада не хоче змінювати назви, бо починається конфлікт, наприклад, із жителями вулиці чи села, які підлягають декомунізації.

За словами історика, у кожній громаді завжди знаходяться декілька людей, які кажуть, що вони там народилися і нічого міняти не хочуть. Інколи ж демотиватори розповідають громаді, що доведеться змінювати усі документи.

“Начебто доведеться змінювати документи на право власності на житло, на земельну ділянку, – продовжує Ярослав Коретчук. – Це міф! Штучно створений, щоб громаду налаштовувати проти перейменувань будь-яких. На жаль, “мусолять” теми, ніби людям доведеться змінювати документи. – Ні. Єдиний аспект, який потрібно змінювати, – це після присвоєння найменування нового, наприклад, назви вулиці, людям доведеться змінити вивіски-таблички на своїх будинках”.

Якщо вулицю перейменували, і людина хоче написати заповіт, то треба вказати вже нову назву. Проте це аж ніяк не означає, що треба йти до влади, підкреслює історик, і змінювати усі документи.

“Ще в 15 населених пунктах нашої області є вулиці, названі на честь одіозного радянського діяча Ярослава Галана, – продовжує Ярослав Коретчук. – Місцеві органи влади на це не зважають, на це закривають очі, хоча продовжує діяти закон України про засудження націоналсоціалістичного та комуністичного режимів”.

Змінювати назви вулиць повинна місцева влада, виконуючи закон про декомунізацію. За словами Коретчука, за його порушення представникам органів місцевого самоврядування передбачається кримінальне провадження.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні