У Долині почали будувати соляну градирню - місцеві мешканці збунтували
Диван на коліщатках в темній вітальні

У Долині почали будувати соляну градирню – місцеві мешканці збунтували

Автор: Світлана Якимчук
27/02/2024 19:59
-Реклама
Оренда і продаж комерційної нерухомості від 30 м²
-Реклама
Будівництво шостого етапу в житловому районі.
-Реклама
-Реклама
Новий житловий центр у місті City by Blago
-Реклама

Долиняни виступили проти облаштування соляної градирні в центрі міста – люди вважають, що реалізація таких проєктів під час війни «не на часі». В мерії переконують, що проєкт дуже важливий і стане частиною «доступної реабілітації».

В Долині почали реалізацію проєкту «Капітальний ремонт території скверу поблизу будинку культури з облаштуванням, відновленням та модернізацією малих архітектурних форм (лавок, опор вуличного освітлення, альтанок, тенжні (соляної градирні), елементів ландшафтного дизайну). Для цього з міського бюджету виділили 4 мільйони гривень. Реалізувати проєкт взялась компанія “БУДТЕХ-ДОЛИНА 2016”, яка була визнана переможцем закупівлі на Прозорро, пише Правда.іф з посиланням на Версії.

Реклама: Місцеві пропозиції
Ціни на лазерну епіляцію у Києві
Лазерна епіляція пахв: Безкоштовно

Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!

В лютому сквер позаду будинку культури обгородили і почали ремонтні роботи. Новий паркан занепокоїв долинян – спочатку почались негативні дописи та коментарі в соцмережах. А згодом прийшли на сесію міської ради, щоб вголос заявити про свою незгоду.

Щоб заспокоїти громаду, міський голова Іван Дирів детально розповів про проєкт загалом і соляну градирню зокрема.

«Що таке соляна градирня? Неодноразово пояснював, але бачу, що треба ще раз. Отже, градирня – це великий сольовий інгалятор, який завдяки розпиленню соляної ропи насичує повітря корисними іонами і мікроелементами. Простими словами – це морське повітря, яке всі ми змалку вважаємо цілющим, в центрі міста. Про користь мікроклімату з ефектом морського бризу для дітей, пенсіонерів, ветеранів війни в якості доступної реабілітації та просто підвищення імунітету говорити думаю зайве. Скажу лише, що, за даними наших педіатрів, більш ніж 15% діточок в нашій громаді мають захворювання дихальних шляхів. А про шкоду ковіду на легені дорослих всі знають», – наголосив міський голова.

Іван Дирів додав, що ця послуга буде абсолютно доступною і безкоштовною для всіх охочих.

«Саме тому ми вирішили встановити градирню в центрі міста, де найбільше скупчення людей, щоб навіть проходячи повз люди вдихали цілюще повітря, яке буде частково розпилюватись навіть на відстані 30 метрів. По проекту це буде невелика напівпрозора легка конструкція, а не велика капітальна споруда, отже чудово впишеться в зовнішній вигляд і скверу, і міста загалом. З часом є наміри облаштувати коштами меценатів поблизу сучасний дитячий майданчик, щоб і діти, і батьки проводили час з користю для здоров’я», – додав мер.

Відреагував він і на коментарі про «не на часі», які найчастіше лунали в сесійній залі і від протестувальників, і від частини депутатів. «Звісно, я розумію, що в країні війна і багато хто вважає такі проекти «не на часі». Але я переконаний, що дбати про здоров’я, особливо діточок, потрібно вже сьогодні, бо ж чи не за їхнє майбутнє воюють зараз наші воїни?», – резюмував мер і закликав мешканців Долинської громади не піддаватися на різноманітні спроби розхитування політичної ситуації у громаді, на провокації у соціальних мережах, не ставати гвинтиком у чиїхось політичних ігрищах.

«Бо лише в єдності наша сила, лише разом ми можемо перемогти ворога», – переконаний мер.

Також Іван Дирів нещодавно відвідав один із таких об’єктів у сусідній Польщі.

«В межах робочого візиту до Польщі мали нагоду відвідати одну з градирень у Варшаві. Їх ще називають тенжнями. Це такий собі величезний інгалятор під відкритим небом, поруч з яким можна просто гуляти та вдихати повітря з унікальним мікрокліматом, що має доведені лікувальні властивості. Тут подібні місця для відпочинку користуються чималою популярністю серед місцевих і туристів», – поділився враженням долинський міський голова.

До слова, схожий проєкт кілька років тому реалізували у Кракові. Тут «розсольну вежу» облаштували на водосховищі Багри. Реалізація проєкту, а там крім самої тенжні також проводили благоустрій зі встановленням зовнішнього освітлення, пристроїв малої архітектури, огорожі, під’їзної та пішохідної доріжок, лавок, шезлонгів для відпочинку, питного фонтана та інформаційних щитів, обійшлася в 2,2 мільйона злотих, що у 5 разів дорожче за проєкт в Долині.