Класи безпеки відкрили у ліцеях №10 та №17, що у Івано-Франківську. У них школярів навчатимуть поводитись з вибухонебезпечними предметами, надавати першу домедичну допомогу та розповідатимуть про правила дорожнього руху, а також як убезпечитися від пожежі.
На відкриття класу безпеки у ліцеї №10 із лекцією прийшов інструктор з домедичної підготовки Олег Басараб. За словами такмеда, клас облаштовано правильно з можливістю засвоєння практичних навиків.
“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
«Тут є все необхідне, щоби навчити учня надавати допомогу при невідкладних станах. Оскільки особливості цієї роботи полягають у практичному навчанні. Тут мало розказати, тут важливо, щоби в екстрених, тяжких ситуаціях людина змогла справитися зі своїми емоціями і механічно виконувала завчені рухи», – інструктор з домедичної підготовки, начальник медичного відділу ТРО Олег Басараб.
Класи безпеки у нашій громаді облаштовують згідно рекомендацій ДСНС. Кабінет традиційно поділено на 4 зони. На кожному стенді є усе, щоби діти навчились відповідним правилам, які знадобляться у побуті.
«Є вогнегасник, є певні буклети, можуть ознайомитись із спеціальним одягом та спорядження пожежника-рятувальника. І основне зараз у військовий час, коли в нас є агресія з росії, діти можуть вивчити, побачити наочно вибухонебезпечні предмети, які станом на сьогоднішній день дуже розповсюджені. І як правильно з ними поводитися у разі виявлення», – каже т.в.о. начальника районного Управління ДСНС в Івано-Франківській області Володимир Рудий.
Навчатимуться у класах безпеки школярі від 1-го і до випускного класу. Дітям оновлені кабінети сподобались, кажуть у часі війни такі знання стали більш актуальними.
«Він дійсно корисний, тому що тут можуть надати допомогу, можуть щось роз’яснити і взагалі це класно мати такий кабінеті і, я вважаю, що в кожній школі він має бути», – каже учениця ліцею №10 Домініка Солюк.
«Я хочу навчитися надавати першу медичну допомогу, якщо людина зламала руку або ногу, або ще щось. А так, то я хочу стати військовою», – каже учениця ліцею №17 Ярина Навроцька.
У ліцеї №17 також вже минули перші уроки в новому класі безпеки. З тренувальними макетами та манекенами тут уроки основ життєдіяльності стали ще цікавішими та кориснішими.
«Це вже 5-й клас безпеки. Який ми відкрили. Завтра вже буде 6-й клас, він буде в ліцеї Микитинців. Розуміємо, що найважливіше зараз – це інформація нашим дітям для того, щоби вони здобули навики, як поводити себе в тих чи інших ситуаціях під час війни і під час мирного життя. Тому ми десь анонсували, що цей рік буде роком безпеки і це вже 5-й клас безпеки, який відкривається», – розповідає заступниця міського голови, директорка Департаменту освіти Вікторія Дротянко.
Відтак, протягом наступного року необхідні приміщення для навчань безпеки школярів планують облаштувати в більшості шкіл Івано-Франківської громади. У час війни – це радше необхідність, зазначив очільник громади Руслан Марцінків.
«Дуже важливо, щоби була практика і щоби діти могли навчитися тому, що необхідно. В першу чергу під час небезпечних ситуацій, надзвичайних ситуацій. Також ми враховуємо, що ми живемо в умовах війни і будемо жити в умовах післявоєнного часу. Дітки різного віку можуть в ігровий спосіб навчатися тій справі. Я вважаю, що це дуже добре, і кожна школа має мати сьогодні такий клас безпеки для того, щоби навчати дітей», – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.