-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Франківську експонують унікальну ікону з фільму “Тіні забутих предків”

-Реклама-spot_img
spot_img

У п’ятницю, 20 грудня в залах Івано-Франківського краєзнавчого музею в рамках святкувань 10-ї річниці реставраційного проєкту «Врятуймо скарби разом!» відбудеться ювілейна виставка реставрованих сакральних творів ХVII-XX ст.

Подія присвячена пам’яті Івано-Франківських владик УГКЦ — єпископів Софрона Мудрого та Миколи Сімкайла, за благословення яких у 2008 році започаткований проєкт, повідомляють “Вікна” з посиланням на інформацію Івано-Франківського краєзнавчого музею.

За десять років реставраційним відділом ІФКМ до експозиції підготовлено ряд багатьох унікальних реставрованих творів галицького іконопису ХVII-XX ст., як з музейної, так і з приватних колекцій, багато з яких будуть виставлені вперше. Вже відомі в попередніх роках цінні церковні реліквії та артефакти, наукові видання проєкту, а також авторські фотороботи Юрія Бакая «Образи Світлих» стануть предметом новоствореної експозиції.

- РЕКЛАМА-

Виставка стане історичною подією в мистецтвознавчому житті, як Івано-Франківська, так і цілої України. На ній вперше за багато років громаді представлять сенсаційну знахідку, яка роками перебувала в запасниках ІФКМ, — ікона 1773 року «Спас на престолі» з геніального фільму Сергія Параджанова та Георгія Якутовича «Тіні забутих предків». В 1963 році цей твір використали для створеного ним нового іконостасу в одній зі сцен фільму. Зйомка відбувалася в павільйонах кіностудії ім. Довженка в Києві. Після арешту режисера ікона зберігалася в Державному музеї образотворчого мистецтва (НХМУ). В 1974 році, як виявляється, була повернута до Франківська разом з іншими іконами, і на роки стала предметом забуття в музейних фондах.

В процесі підготовки до виставки зроблені неочікувані, сенсаційні відкриття, а саме: знайдені ще нові ікони та конструкції іконостасу 1773 року з колекцій Івано-Франківського краєзнавчого музею та Музею Мистецтв Прикарпаття, які також були взяті режисером для створення світового шедевра. Відвідувачі експозиції музею зможуть ознайомитись з дослідженнями, які проводили завідувач відділу реставрації ІФКМ Валерій Твердохліб та головний зберігач ММП Віктор Доскалюк.

Другою головною реліквією виставки буде відреставрована перлина колекції, коронована ікона XVII ст. «Богородиця з намистом». Відомо, що ця святиня з майже втраченого іконостаса походила з Іллінської церкви, про що свідчить парна до неї ікона святого Іллі з колекції ІФКМ. На жаль, історія її походження є втаємничена і ще потребує досліджень. Оскільки пам’ятка вже має широкий розголос і до неї магнітом тягнуться сотні вірян відвідувачів музею, які отримують біля святині зцілення і благодать, авторами проєкту прийнято рішення виставити її після реставрації для постійної експозиції в виставкових залах для всіх охочих.

Твори, представлені на виставці, відновлені в реставраційному відділі ІФКМ реставраторами Валерієм Твердохлібом, Соломією Сташків-Олійник та Наталією Палійчук.

Виставка експонуватиметься в приміщенні Івано-Франківського краєзнавчого музею за адресою: Івано-Франківськ, вулиця Галицька, 4А. Час роботи: щоденно з 10:00 до 17:00. Вихідний день: понеділок.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Ігор Василик
Ігор Василик
Журналіст, фрілансер. Закінчив факультет журналістики ЛНУ в 2008 році журналістка, власкор регіональних та центральних ЗМІ. Закінчила Києво-Могилянську академію у 2019 році.
-Реклама-

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Видалення волосся лазером у Івано-Франківську. Лазерна епіляція у FineLine

РЕКЛАМА

On this website and using the ⬆️ images :- Is it possible your wife could order me one of each in L if they would arrive in time for Saturday /Sunday

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні