“У нас – застаріла дидактика навчання, радянські матеріали. Вчителі мають низький соціальний статус, учні не мають мотивації вчитися. Матеріальна база шкіл є застарілою. Учні мають вчити по 20 предметів у старших класах. Сучасний випускник – це як фарширована риба: ніби й риба, але не плаває”, – описав проблеми галузі Роман Зуб’як, ректор Івано-Франківського інституту післядипломної освіти.
Реклама: Місцеві пропозиціїРемонт інверторів, Ecoflow, зарядних станцій.”“BGA-Cервіс” пропонує ремонт зарядних станцій та інверторів. Відновлюємо плати, балансує батареї, збираємо устаткування для домів та квартир.
Депутат обласної ради Остап Дзеса додав, що реформа освіти покликана позитивно вплинути на шкільну освіту, зокрема – в опорних школах ОТГ, де є своя специфіка, пише ГК.
Відповідно в рамках реформи визначено перелік предметів, у яких учень має бути компетентним. Це спілкування державною та іноземними мовами, математична, природнича та інформаційна “компетентності”. Планується менше навантажувати дитину знаннями, а натомість розвивати її вміння думати та аналізувати.
Дмитро Дзвінчук, депутат обласної ради, додав, що ЗНО – чудовий тестовий інструмент, але його недоліком є нездатність проявити творчі нахили учня чи здатність до критичного мислення.
Внаслідок профілізації освіти планується впровадити 12-річну середню освіту з конструюванням навчального плану для кожного учня. Це дозволить скоротити деякі бакалаврські програми до трьох років.