-РЕКЛАМА-

РЕКЛАМА

Актуально зараз

-Реклама-spot_img

У Франківську відбулась веб-конференція щодо нарахування та сплати єдиного внеску

-Реклама-spot_img
spot_img

Начальником управління податків та зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС в Івано-Франківській області  Ольгою Волощук проведено веб-конференцію з питань нарахування та сплати єдиного соціального внеску.
Пов’язане зображення
Пропонуємо вашій увазі відповіді на запитання, з якими зверталися платники податків під час проведення веб-конференції.
Питання: Добрий день, скажіть будь-ласка, підприємцю – платнику єдиного податку на період відпустки потрібно платити ЄСВ?
Відповідь: Відповідно до Податкового кодексу України, платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі. Крім того, платники єдиного податку першої і другої груп сплачують ЄСВ за себе – до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄСВ. Суми для сплати ЄСВ платники визначають самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄСВ, встановленої Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування». При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок за періоди незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні. Виключенням є фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Отже, звільнення від сплати ЄСВ на період відпустки чинним законодавством не передбачено.
Питання:  Доброго дня! Нагадайте будь-ласка термін  подання звіту по єдиному внеску для адвоката, у якого немає найманих працівників?
Відповідь: Форми та строки подання звітності передбачено Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 14.04.2015 №435. Особи, які провадять незалежну професійну діяльність без використання праці найманих працівників, формують та подають звіт самі за себе один раз на рік до 1 травня року, наступного за звітним періодом. Звітним періодом є календарний рік. Сплачують єдиний внесок поквартально до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня). При цьому мінімальний страховий внесок у 2018 р. за місяць становить 819,06 грн, за квартал – 2 457,18 грн.
Питання: Члени фермерського господарства мають подавати звіт по єдиному внеску за себе?
Відповідь: Відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, для членів фермерських господарств, якщо вони не належать до осіб, які підлягають страхуванню на інших підставах, звітними періодами є календарні місяці, які формуються та відображаються у річній звітності, що подається до 1 травня року за результатами фінансового року, тобто звітним періодом є календарний рік
Звіт про суми нарахованого доходу застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску подається за формою № Д5 згідно з додатком 5 до Порядку  формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 квітня 2015 року N 435 з врахуванням змін, внесених наказом від 15.05.2018 № 511.
Члени фермерського господарства звільняються від сплати за себе єдиного внеску, якщо вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.
Питання: Звіт по ЄСВ у серпні подається за новою формою?
Відповідь: Міністерство фінансів України наказом від 15.05.2018 № 511 «Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», виклало у новій редакції Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Його опубліковано в бюлетені «Офіційний вісник України» від 06.07.2018 р. №51. Таким чином, він набирає чинності з 1 серпня 2018 року. Отже, звітність за формами Додатка 4 за звітний період липень 2018 року термін подання – з 01 по 20 серпня 2018 року подаються за  старою формою звітності.
Звітність за новою формою, затвердженою наказом № 511, подаватиметься платниками єдиного внеску, починаючи з 01.09.2018, тобто за звітні періоди починаючи з серпня 2018 року.
Питання: Платник податку змінив місцезнаходження в липні 2018 року, в яку податкову інспекцію подавати звітність по ЄСВ у серпні?
Відповідь: Відповідно до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов’язаний подавати звітність до фіскального органу за основним місцем обліку. Відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, якщо страхувальник у звітному періоді змінює місцезнаходження, місце реєстрації або місце проживання (поза межами територіального обслуговування фіскального органу, в якому він перебував на обліку), звіт за цей звітний період подається до фіскального органу за новим місцем взяття на облік. Таким чином, у разі зміни суб’єктом господарювання протягом бюджетного року місцезнаходження, пов’язаного зі зміною адміністративного району, звітність про суми нарахованого єдиного внеску подається та сплачується за новим місцем взяття на облік.
Питання: Фізична особа – підприємець з 1 липня 2018 року обрала спрощену систему оподаткування.  Чи потрібно сплачувати ЄСВ, якщо доходів у липні не було?
Відповідь: Фізичні особи – підприємці, у тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування є платниками єдиного внеску. Єдиний внесок підприємцями-спрощенцями нараховується на суми, що визначаються такими платниками самостійно, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. Мінімальний страховий внесок – це сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця. Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20  числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (19 квітня, 19 липня, 19 жовтня, 19 січня). При цьому мінімальний страховий внесок у 2018 р. за місяць становить 819,06 грн, за квартал – 2 457,18 грн.
Таким чином, підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок незалежно від того, отримували вони дохід чи ні. Право на звільнення від сплати єдиного внеску за себе мають, зокрема, підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону № 1058 та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу. Такі особи можуть бути платниками єдиного внеску винятково за умови їхньої добровільної участі у системі загально­обов’язкового державного соціального страхування.

НОВИНИ НА ЦЮ ТЕМУ

Орися Корчун
Орися Корчун
Інформаційний оглядач інтернет-сайту Правда іф. Журналіст-фрілансер. Випускник Національного університету імені Тараса Шевченка 2009 року.
-Реклама-

РЕКЛАМА

zhytlo-ta-komercziya-zi-svyatkovymy-znyzhkamy/

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

РЕКЛАМА

Квартири Івано-Франківськ

РЕКЛАМА

купити iphone 15 Pro у Львові, ціни в Україні