В Івано-Франківському краєзнавчому музеї експонується виставка фотографій “Біорізноманіття пралісів Горган”.
Фотовиставку відкрили до річниці включення букових пралісів природного заповідника “Горгани” до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Букові праліси “Горган” – територія неторканої природи. “Це великі лісові екосистеми, які виникли і розвиваються природним шляхом під впливом лише природних стихій і явищ – без будь-якого втручання людини”, – розповідають науковці заповідника.
У пралісах дерева ростуть до своєї вікової межі – 250 років живе бук, до 400 років доживають біла ялиця і ялина. Праліси Карпатського біосферного заповідника, до якого належать “Горгани”, першими внесені до спадщини ЮНЕСКО. Площа пралісів в Українських Карпатах становить до 60 тис. га, під охороною перебувають до 16 тис. га, у природному заповіднику “Горгани” (Надвірнянський район) – 743,48 га.
Експозицію підготував Припродничий клуб “Кедрина” спільно з природним заповідником “Горгани” в рамках проекту “Програма екологічних громадських ініціатив для Сходу і Заходу України”, що впроваджується Фондом розвитку громадських організацій “Західноукраїнський ресурсний центр” спільно з Мінекології за підтримки Міністерства закордонних справ Чехії.
Довідково: До Червоної книги України занесено 23 представники тваринного світу, а до Європейського червоного списку – 10 видів, які мешкають на території заповідника “Горгани”. Серед цих видів – харіус європейський, тритони карпатський та альпійський, саламандра плямиста, лелека чорний, підорлик малий, глухар, пугач, сова довгохвоста, тинівка альпійська, бурозубка альпійська, кутора мала, полівка снігова, горностай, норка європейська, борсук, видра річкова, кіт лісовий, рись звичайна.
Для проведення екопросвітньої роботи у заповіднику використовують екскурсійні маршрути та три науково-пізнавальні стежки: “Над Озером”, “Поленський схил” та висотно-типологічний профіль “Джурджі”.