Сьогодні, 16 квітня, на вулиці Євгена Коновальця, 141 відбудеться відкриття анотаційної дошки видатному громадсько-політичному діячу, історику, політв’язню радянської системи Валентину Морозу.
Про це інформує пресслужба Івано-Франківської міської ради.
Косметологія FineLine пропонує лазерну епіляцію на новому 3000w апараті. Спробуйте перший сеанс на ділянку пахв безкоштовно. Переконайтесь у ефективності!
Валентин Мороз – український дисидент, громадсько-політичний діяч, історик, політв’язень радянських тюрем (1965–69, 1970–79 рр.).
Народився у селі Холонів (Волинська область). Навчався на історичному факультеті Львівського університету (1953–58). У 1958–64 рр. працював учителем у селі Мислині та смт Мар’янівка на Волині.
У березні–липні 1964 р. – викладач історії у Луцькому педагогічному інституті, у вересні 1964 – серпні 1965 рр. – в Івано-Франківському педагогічному інституті. 1 вересня 1965 р. заарештований працівниками КДБ в Івано-Франківську; 20 січня 1966 р. засуджений Волинським обласним судом у м. Луцьк за ст. 64 КК УРСР («антирадянська агітація і пропаганда») до 4-х років позбавлення волі в колоніях суворого режиму. 1 вересня 1969 р. звільнений з ув’язнення, повернувся до Івано-Франківська та відновив дисидентську діяльність. Знову сформував у місті неформальний опозиційний гурток (Ірина Сеник, Оксана Попович, Любов Возняк-Лемик, Любов Волянюк, Володимир Іванишин); налагодив контакти із В’ячеславом Чорноволом, Іваном Дзюбою, Іваном Світличним, Миколою Плахотнюком, Оксаною Мешко, Іваном Гелем, Ніною Строкатою, Василем Романюком, Юрієм Шухевичем. Виступав за активізацію боротьби проти радянського режиму.
Помер у Львові, похований 20 квітня 2019 року на Личаківському цвинтарі. Життєвим кредо Валентина Мороза можна вважати слова «Світ без України мене не цікавить! Україна і український інтерес мусять бути у цьому світі».