В Івано-Франківську жінка травмувала електрошокером сусідських собак. Про це повідомила франківка Анна Гукова, яка оприлюднила у Facebook відео, у якому видно, як жінка б’є струмом двох вівчарок за огорожею. Як захистити тварин та чи нестиме відповідальність сусідка, — у матеріалі Суспільного.
В родині Овчаренків живе дві вівчарки: 11-річна Лайза та 9-річна Лора. Тварини – дружні з людьми й постійно перебувають на закритій приватній території, розповідає один з їхніх господарів Володимир Овчаренко. Чоловік пригадує, що інцидент трапився ввечері, коли вдома нікого не було. У цей час вівчарок випускають гуляти на подвір’я. Володимир каже, що побачив сусідку біля своїх воріт, коли повертався із сестрою додому.
“Я побачив, що вона якраз стояла біля паркану та вигукувала: “Забери своїх собак”. Я зайшов на подвір’я, дивлюся – собаки якісь мляві, не дуже можуть ходити. Я пустив їх додому. У цей момент я побачив на камерах, що вона стояла з електрошокером. Вона двічі підходила з ним – там різниця у 20 хвилин. Перший раз підійшла і щось жбурнула в собак, почала бити електрошокером. А другий раз повернулася тоді, коли ми із сестрою йшли додому”, – каже Володимир Овчаренко.
Тварини постійно перебувають на закритій приватній території
Сім’я викликала поліцію і написала заяву. Цю інформацію Суспільному підтвердила виконувачка обов’язків речниці Нацполіції в області Тетяна Іванюк.
Сім’я викликала поліцію
Це – вже другий інцидент із сусідами, каже Володимир Овчаренко. За його словами, влітку син сусідки в стані алкогольного сп’яніння переліз через паркан і поранив собаці вухо. Тоді родина також викликала поліцію і написала заяву. Справа дійшла до суду і чоловіка зобов’язали сплатити 51 грн штрафу.
Син сусідки влітку пошкодив собаці вухо. Суд зобов’язав його сплатити 51 грн штрафу
Зоозахисниця Олена Медвідь каже, що у таких випадках треба викликати поліцію і писати заяву, вказуючи у ній людей, які знущаються з тварин. Окрім того, потрібно мати відео неналежного поводження з тваринами, щоб довести провину порушника. Жінка два роки займалася волонтерством і розслідуванням таких випадків. З її слів, суди у деяких справах й досі тривають. Але, відповідно до ухваленого у липні 2021 року закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив Європейського Союзу у сфері охорони тваринного та рослинного світу”, за знущання з тварин можлива й кримінальна відповідальність.
Зоозахисниця Олена Медвідь каже, що треба мати відео неналежного поводження з тваринами, щоб довести провину порушника
“Від трьох до семи років – залежно від важкості злочину, який вчиняє людина. Але це, якщо вже суд вирішить. Поки що це є дуже довгий шлях. У новому законі є такий нюанс, що за жорстоке поводження забороняють тримати тварин – на рік або на 10 років. Але знову ж таки – потрібно довести факт знущання. Штрафи теж існують”, – каже Олена Медвідь.