Сьогодні у Івано-Франківську відбувся «круглий стіл» за участю уповноваженого Верховної Ради України з прав людини на тему «Паліативна допомога на Прикарпатті: стан, проблеми, шляхи та перспективи розвитку», пише Правда.іф.
За словами регіонального представника уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Непийводи, паліативна допомога – є пріоритетом державної політики, в провідних країнах світу створено потужну мережу закладів, які надають паліативну допомогу.
В Україні розвиток паліативної допомоги відбувається дуже повільно через невідповідність світовим стандартам. Також має бути змінене ставлення до хворих, при якому центром має бути людина, а не хвороба.
Експерт департаменту управління охорони здоров’я з паліативної допомоги Людмила Андріїшин каже, що за 2018 рік на Прикарпатті 17748 людей померло від хвороб. У Івано-Франківську – 2312 пацієнтів. Онкологічна смертність – 2208, смертність від серцево-судинних захворювань – 12392 пацієнтів. На обліку перебуває 774 дітей з органічним ураженням НС, з важкою неврологічною патологією – 216.
Людмила Андріїшин пояснює, що в області немає аптек, які можуть видавати людям підконтрольні препарати. Пацієнти не знають, куди їхати за ліками від сильного болю.
«Чому так складно в місті Івано-Франківську отримати рецепт. Лікар виписує рецепт, потім треба йти до начальства за підписом і на все це іноді минає до двох днів. Насправді людина має просто прийти, взяти рецепт і піти в аптеку, щоб отримати ліки. Виїзні служби з надання паліативної допомоги не створені в жодному районі Прикарпаття, хоча відповідне розпорядження було ще при покійному Вишиванюку», – каже пані Людмила.